افزایش اعتبار مجوزهای تولیدی مالكان كارگاه های صنایع دستی به ۵ سال

افزایش اعتبار مجوزهای تولیدی مالكان كارگاه های صنایع دستی به ۵ سال مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی کشور با تشریح اقدامات در زمینه «تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها» اظهار داشت: با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، اعتبار مجوزهای تولیدی برای صنعتگرانی که مالکیت فضای کارگاهی خویش را داشته باشند از دو و سه سال، به پنج سال افزایش یافت.به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی از میراث آریا، فرهاد فلاح روز دوشنبه ضمن اشاره به نام گذاری سالجاری از جانب رهبر معظم انقلاب با عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار داشت: افزایش مدت اعتبار مجوزها برای کارگاه های استیجاری مطابق با مدت اجاره درج شده در اجاره نامه مشخص می شود.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی کشور به مبحث آموزش صنایع دستی اشاره نمود و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ با تصویب چارت تشکیلاتی جدید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی در وزارت خانه، «آموزش» از وظایف این اداره کل جدا شد و به وظایف اداره کل آموزش و توسعه صنایع دستی اضافه شده است.

او افزود: برای توسعه کارگاه ها و توسعه تولید و کسب و کار فعلاً مجوز یک شعبه به غیر از کارگاه اصلی صادر می شود و تا آخر نیمه اول اردیبهشت ۱۴۰۰ شعبه دوم و سوم هم فرآیندسازی می شود و قابل بهره برداری است.

فلاح اظهار داشت: همینطور در جهت مانع زدایی ها و با عنایت به تقاضاهای مکرر متقاضیان، مجوز تولید چند رشته ای متمرکز و غیرمتمرکز البته در یک گروه رشته و یک استان و با معرفی مدیر فنی برای متقاضیان و سرمایه گذاران در دست فرآیندسازی و بارگذاری در سامانه است.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی تصریح کرد: از دیگر مجوزهای جدید تولید در پیشه سفیدگری یا رویگری، دست ساخته های مسی است که از هفته آینده قابل بهره برداری است. این پیشه در حال منسوخ شدن است که با دریافت مجوز هویت مستقلی پیدا می کند و توسعه پیدا خواهد نمود.فعالان صنایع دستی سهمیه سوخت دریافت می کنند

فلاح بیان نمود: همینطور با همکاری مرکز فناوری اطلاعات وزارت خانه و مرکز فناوری اطلاعات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، مشکلات ارتباطی سامانه ای هر دو دستگاه رفع شد و صنعتگران متقاضی سوخت که خارج از محدوده لوله کشی گاز هستند می توانند با تایید معاونان صنایع دستی استان ها، سهمیه سوخت دریافت نمایند.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی کشور عنوان کرد: همینطور مجوز جدیدی به نام طراحی تولید صنایع دستی طراحی شده و به تایید اداره کل حقوقی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم رسیده و بارگذاری و اجرایی شدن سامانه ای آن به صورت خانگی و انفرادی و گروهی تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰انجام خواهد شد.

او افزود: با رسمیت یافتن و استقلال طراحی صنایع دستی امیدواریم خلاقیت و نوآوری در تولید صنایع دستی ارتقا پیدا کند و صنعتگرانی که قدرت طراحی و خلاقیت و نوآوری ندارند به این دفاتر مراجعه نموده و طرح جدید خریداری و تولید کنند.رونمایی از سامانه های جدید تقاضای تسهیلات و بیمه تا آخر شهریور ۱۴۰۰

فلاح خاطرنشان کرد: سامانه های جدیدی مانند تقاضای تسهیلات و بیمه به تقاضای این اداره کل در مرکز فناوری در حال برنامه نویسی است که تلاش می شود تا آخر شهریور ۱۴۰۰اجرایی شود.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی تصریح کرد: به دستور هیات مقررات زدایی وزارت اقتصاد و دارایی مجوزهای حوزه معاونت صنایع دستی باید در سامانه ای به نام یکتا ثبت گردد، بنابراین باید مجوزهای این حوزه به غیر شناسه داخلی شناسه یکتا هم داشته باشد که از اهمیت و امنیت بالایی برخوردار می شود. ازاین رو در آینده نزدیک از دارندگان مجوز دعوت به عمل می آید که باردیگر به سامانه مراجعه نموده و با تکمیل اطلاعات خود از مزایایی مانند افزایش تاریخ انقضا، بهره مند شوند.


1400/02/07
18:36:44
5.0 / 5
591
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بیمه , تسهیلات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است