18 طرح فاضلاب تا آخر دولت دوازدهم در كشور بهره برداری می شود

18 طرح فاضلاب تا آخر دولت دوازدهم در كشور بهره برداری می شود مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از افتتاح ۸۳ طرح فاضلاب در کشور در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید اطلاع داد و اظهار داشت که تا آخر فعالیت این دولت هم ۱۸ طرح دیگر افتتاح می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، حمیدرضا جانباز روز پنجشنبه در آئین بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ساری که با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری انجام شد، تعداد طرح های فعال فاضلاب در کشور را ۲۵۱ مورد اعلام نمود.
وی اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب طبق برنامه دولت یازدهم و دوازدهم همواره به طرح های فاضلاب شمال کشور توجه ویژه داشته است و امروز تصفیه خانه فاضلاب ساری از مدرین ترین تصفیه خانه های کشور است که به بهره برداری رسید.
جانباز با بیان اینکه مدول دوم تصفیه خانه ساری جمعیت ۱۰۵هزار نفری مرکز استان مازندران را زیر پوشش می دهد، افزود: هوادهی پساب و خروجی آب باکیفیت در طرح دوم فاضلاب ساری مطابق با آخرین دستاوردهای علمی و استاندارد دنیا است که به سادگی در چرخش برای کشاورزی و محیط زیست استفاده می شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور به اهمیت ساخت سد و تأمین آب آشامیدنی برای مردم استان مازندران هم اشاره نمود و اظهار داشت: ساخت سد زارم رود در ساری از اهمیت خاصی برای تأمین آب آشامیدنی روستاهای ۲ شهرستان ساری و میاندرود برخوردار می باشد که امیدواریم مسؤلان در تکمیل این طرح مهم آبی اهتمام جدی داشته باشند.
وی هزینه اجرای طرح سد زارم رود را حدود ۱۰هزار میلیارد ریال اعلام نمود و اضافه کرد: این سد علاوه بر تأمین آب کشاورزی و شرب مردم منطقه برای حفظ محیط زیست بخصوص کنترل سیلاب هم بسیار ضروری می باشد، چون که همواره سرشاخه های رودخانه تجن تحت تأثیر سیلاب قرار می گیرد و اثرات مخربی از سیلاب بر جای می گذارد.
مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهری ساری امروز پنجشنبه با حضور میدانی استاندار مازندران و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور و دستور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
بر اساس اعلام شرکت آب و فاضلاب مازندران، برای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ساری یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری پس قرار گرفتن در لیست طرح های نیمه تمام اولویت دار و دریافت کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی دولت پارسال به ایستگاه پایانی رسید.
با افتتاح این فاز، ظرفیت تصفیه فاضلاب مرکز مازندران به ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
منبع:

1400/02/09
14:45:51
5.0 / 5
556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است