مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان:

۵ میلیارد به مشاغل خانگی در لرستان پرداخت شده است

۵ میلیارد به مشاغل خانگی در لرستان پرداخت شده است به گزارش کار و درآمد لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: 5 میلیارد به مشاغل خانگی استان پرداخت شده است.


علی آشتاب در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان که امروز ۱۱ اردیبهشت ماه صورت گرفت، اظهار نمود: امسال از طرف مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی های، مانع زدایی ها نامگذاری شده است با توجه با شرایط کرونائی و اقتصادی کشور اعتقاد داریم که در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با استکبار، مخالفین و معاندین هستیم و به تبع برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری باید تمام دستگاهها و هر فرد باید توان صد درصدی خودرا بگذارد.
وی اشاره کرد: سال ۹۹ سال بسیار سختی باتوجه به شرایط کرونائی و تعطیلی قسمتی از دستگاه های خدمات که سهم اشتغال از دستگاه های خدمات حدود ۴۰ درصد است و به خاطر اینکه بتوانیم پشتیبانی از این بنگاه ها را داشته باشیم و نیروی کار صیانت شود و برای حفظ اشتغال مبلغ ۱۹۵ میلیارد تومان تسهیلات برای حفظ اشتغال به ۲۴ هزار ۹۸۶ نفر برای پرداخت حقوق، تامین مواد اولیه و نیازهای جاری بنگاه ها پرداخت گردید.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اشاره کرد: برای صیانت از سلامت نیروی کار و نظارت بر حسن اجرای قانون کار ۹۷۰۸ مورد از بنگاه ها صورت گرفت.
آشتاب افزود: دوره های آموزشی با بهداشت و ایمنی کار در سال قبل انجام شد که در این راستا ۶۹۱۲ نفر ساعت آموزش داده شده است.
وی بیان کرد: این آموزش ها موجب کاهش حوادث ناشی از کار می شود که نسبت سال ۹۹به ۹۸ کاهش ۳۳ درصدی داشته ایم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: ۶۸۹۰ پرونده به هیات تشخیص و حل اختلاف در لرستان ارجاع شد که ۳۲۵۰ مورد بصورت سازشی حل وفصل شد.
آشتاب عنوان کرد: این سازش حدود ۶۱ درصد است که این سازش امکان همکاری برای کارگر و کارفرما را مهیا می کند.
وی اظهار نمود: تشکل های کارگری و کارفرمایی بازوان مشورتی کارگر و کارفرما در بنگاه ها هستند که در سال ۹۹ از ۳۱۴ تا به ۳۴۸ تا رسیده که رشد ۱۰ درصدی داشته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اشاره کرد: در حوزه اشتغال ۲۲ تا جلسه داشته ۱۶۰ مصوبه داشته و در بحث اشتغال روستایی و حفظ اشتغال در روستا و مهاجرت معکوس اقداماتی انجام شده و ۱۳۴۰ طرح حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای این طرح ها پرداخت شده که بهره برداری از آنها زمینه اشتغال ۵۵۸۰ نفر فراهم می آورد.
آشتاب اشاره کرد: مشوق های مانند طرح کارورزی نیز اعمال شده که ۷۵۶ نفر از فارغ التحصیلان مهارت افزایی را در بنگاه ها طی کرده اند و سه ماه اول حقوق و بیمه ها آنها را دولت پرداخت کرده است و گفته شده اگر آنها جذب شوند تا دو سال معافیت بیمه ای سهم کارفرمایان قائل می شود.
وی افزود: در امتداد یارانه دستمزد، هر بنگاهی که نیروی جدید استخدام کند به مدت یک سال یک سوم حقوق آنرا دولت پرداخت می کند که در این راستا سهم استان ۵۳۸ نفر در سال ۹۹ بوده که با تلاش ۷۵۲ نفر از این طرح بهره برده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اشتغال اتباع خارجی، اضافه کرد: ۴۶ نفر از اتباع خارجی در استان شناسایی شده و اخراج شدند و ۳۴ نفر نیروی داخلی مشغول به کار شده اند.
آشتاب بیان کرد: در امتداد اشتغال حمایتی، ۱۱۲ میلیارد تسهیلات ارزان به دستگاه های بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده است که باید مواظبت کنند تبدیل به اشتغال شود.
وی با اعلان اینکه برای مشاغل خانگی نیز حدود ۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، اضافه کرد: باتوجه به سفر معاونین وزیر که تسهیلاتی قول داده شده در حال به ثمر نشستن است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار نمود: بانک توسعه و رفاه کارگران ۴۱۰ میلیارد تومان مشارکت در پروژه های عمرانی استان دارند و پیش بینی می شود که ۱۲۰ شرکت پشتیبان مشاغل خانگی هم ۲۰ میلیاردی که قول داده اند به صندوق کارآفرینی امید استان معرفی شده و کار آنها در حال انجام می باشد که پرداخت گردد.
آشتاب اشاره کرد: ۳۹ بنگاه شهرک دام در صندوق کارآفرینی در حال تکمیل پرونده هستند و پیش بینی ما این است که کارخانه شیرخشک بروجرد تا اختتام خردادماه آماده افتتاح شود که کار بسیار ارزشمندی است.
وی اشاره کرد: همین طور پیش بینی می شود فاز اول گاوداری ۶۰۰۰رأسی دلفان با همان معیار و ملاک مدنظر تا اختتام خرداد افتتاح شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: طرح های اقتصادی حدود ۸۴۵ میلیارد معرفی شده برای برنامه ۱۴۰۰ معرفی شده است.
آشتاب بیان کرد: در حوزه اجتماعی برای کاهش لطمه های اجتماعی در محل کار طرح کاج داریم که دنبال می شود ۳۹ کارگاه داشتیم معرفی الگوهای موفق در حوزه کسب وکار موجب الگوپذیری می شود جشنواره کارآفرین های برتر کارگران نمونه و... برگزار شده است.
وی افزود: در پنج شهرستان ورزشگاه داریم که ۳۰ میلیارد تومان اخیراً برای استخر الیگودرز، دورود و تکمیل سالن چندمنظوره، چمن مصنوعی و محوطه سازی بروجرد گرفته شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: ایجاد اشتغال در مناطق لطمه پذیر در حال پیگیری است و در مناطق سیل زده پل دختر بنا شده که ۱۰۰ نفر کارآفرین تربیت شود که در حال ثبت نام هستند که توسط متخصصین پالایش می شود بقیه تحت آموزش مجازی قرار می گیرند که زمینه تحول اقتصادی را می توانند در منطقه ایجاد کنند.
آشتاب اشاره کرد: ۶۵ تعاونی در سال ۹۹ به وجود آمده و در امتداد احیای تعاونی های راکد ۳۹ تعاون فعال شده و ۹ میلیارد به آنها تزریق شده است.
منبع:

1400/02/11
16:40:16
5.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است