آخرین خبر از محدودیت های تردد مسافر و كالا در مرزها

آخرین خبر از محدودیت های تردد مسافر و كالا در مرزها کار و درآمد: طبق اعلام مسئولان گمرک ایران هم اکنون در آخرین تغییرات اعمال شده حدودا تمامی مرزهای مسافری با محدودیت روبه رو شده است، ولی مبادله کالا با رعایت سخت تر پروتکلهای بهداشتی در حال انجام می باشد.


سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران در ارتباط با آخرین وضعیت مرزها در وضعیت کرونائی موجود و ممنوعیت های اعمال شده توضیحاتی به ایسنا، ارائه نمود.
طبق اعلام وی، از روز پنجشنبه ورود مسافر از مرزهای شرقی ایران نیز ممنوع شده است؛ به صورتی که حالا امکان ورود مسافر از پاکستان و افغانستان از مرزهای شرقی وجود ندارد. همین طور از روز چهارشنبه ورود اتباع پاکستانی از مرز میرجاوه و ریمدان در مرز سیستان و بلوچستان ممنوع و درادامه ورود مسافر افغانستانی از مرز میلک در استان سیستان و بلوچستان و ماهیرود از استان خراسان جنوبی و همین طور دوغارون در استان خراسان رضوی به کشور ممنوع شده بود و فقط مسافران می توانند به کشور خود برگردند.
این حالی است که تردد مسافر در سایر مرزها همچون عراق نیز به صورتی ممنوع بوده و با محدودیت هایی مواجه می باشد و ورود اتباع ایرانی و خروج اتباع خارجی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و خیلی سخت با حضور نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت انجام می شود.

تجارت در جریان است، اما با پروتکلهای سخت تر
در ارتباط با مبادلات تجاری نیز سخنگوی گمرک اظهار داشت که درحال حاضر ممنوعیت واردات و صادرات در مرزها اعمال نشده و به روال قبل مبادله کالا صورت می گیرد، ولی با اعمال پروتکلهای سخت تر از گذشته در حال انجام می باشد.
بگفته لطیفی، در مبادله کالا با کشورهای عربی نیز مشکلی وجود ندارد.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، از اوایل هفته گذشته و شدت گرفتن انتشار ویروس کرونای هندی، ستاد ملی مبارزه و البته وزارت کشور ممنوعیت هایی در ارتباط با تردد مسافر از هند و حتی پاکستان اعلام نموده بود.

منبع:

1400/02/12
13:04:58
5.0 / 5
514
تگهای خبر: صادرات , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است