در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد

چرخ زندگی كارگر نچرخد، چرخ مملكت هم نمی چرخد

چرخ زندگی كارگر نچرخد، چرخ مملكت هم نمی چرخد به گزارش کار و درآمد یک مقام مسئول کارگری با تاکید بر حفظ منافع همه جانبه کشور در قراردادهای خارجی می گوید: هر قراردادی که در رابطه با کشورهای خارجی و با هدف گسترش تعامل و همکاری منعقد می شود باید اول منافع همه جانبه کشور را در نظر بگیرد و آینده صنایع و تولید داخلی را مدنظر قرار بدهد.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ما نه از باب سیاست که بخواهیم به امور سیاسی دخالت نماییم بلکه می خواهیم واقعیات را به سیاستمداران متذکر شویم. اگر قراردادی با کشورهای خارجی می بندیم اول باید منافع همه جانبه خودمان را در نظر بگیریم نه منافع کشورهای دیگر را؛ اینکه برویم با چند شرکت خودرویی یا لوازم خانگی قرارداد ببندیم که در امتداد تفاهم نامه های تجاری وارد کشور شوند از آن طرف باید منافع کشور، آینده صنایع و تولید داخلی را هم مدنظر داشته باشیم.

وی اشاره کرد: ما باید به فکر کارگر ایرانی باشیم نه از باب ترحم بلکه از این جهت که اگر چرخ زندگی کارگر نچرخد چرخ مملکت هم نمی چرخد. کارگری که قدرت معیشت و درآمد نداشته باشد برای چه کسی می خواهد تولید کند؟ وقتی دخل و خرج او با هم نمی خواند طبیعی است که عرضه و تقاضا هم همخوانی نداشته باشد.

به جای دادن نفت و وارد کردن کالا، دانش کار را بیاموزیم

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در ادامه بر ضرورت اعزام نیروهای کار متخصص و اولویت بکارگیری نیروهای داخلی در پروژه های مشترک اصرار کرد و اظهار داشت: در بحث همکاریهای تجاری باید نیروهای متخصص و کلیدی را اعزام نماییم تا دانش کار را فرا گیرند و بعد از بازگشت به کشور آنرا آموزش دهند. نباید فقط نفت را بدهیم و کالا وارد نماییم بلکه باید از دانش و تکنولوژی کشورهای خارجی در بخشهای صنعتی استفاده نمائیم و اگر مقرر است نیروهای کار خارجی را به خدمت بگیریم با اولویت نیروهای کار خودمان باشد.

ابوی با اعلان اینکه باید به سمت خرید دانش و صدور خدمات فنی و مهندسی برویم، اضافه کرد: برای بهره گیری از اعزام نیروهای کار متخصص خود باید برنامه بلندمدت داشته باشیم و دانش حرفه ای آنها را در کشور پیاده نماییم و به این مساله توجه داشته باشیم که زمینه کار برای سالهای آتی فراهم گردد.

استفاده از نظر و مشورت تشکل های کارگری و کارفرمایی

این مقام مسئول کارگری در آخر اظهار داشت: در تمام کشورها همه افرادی که در روابط اقتصادی و اجتماعی پای میز مذاکره می نشینند فقط دولتی نیستند بلکه سندیکاها و تشکل های بزرگ هم برمبنای منافعی که دنبال می کنند حضور دارند پس پیشنهاد من این است که از مشورت و نظر تشکل های کارگری و کارفرمایی هم دراین زمینه استفاده نمائیم و در همه حال حفظ اشتغال و آینده تولید و صنایع کشور را مورد توجه قرار بدهیم.

منبع:

1400/02/14
20:51:36
5.0 / 5
692
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است