نرخ بیكاری تركیه بلاخره كم شد

نرخ بیكاری تركیه بلاخره كم شد کار و درآمد: بعد از چهار ماه افزایش متوالی، نرخ بیکاری ترکیه به نزدیکی 13 درصد کم شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام نمود که نرخ بیکاری این کشور در ۱۲ ماه منتهی به مارس به ۱۳.۱ درصد رسیده که این رقم در مقایسه با زمان مشابه ماه قبل ۰.۱ درصد کمتر شده است. این نرخ بیکاری، کمترین نرخ بیکاری ثبت شده ترکیه در سه ماه اخیر شمرده می شود.
طی این مدت جمعیت افراد بیکار ۵۹ هزار نفر بالا رفته و به چهار میلیون و ۲۳۶ هزار نفر رسیده است. از طرف دیگر شمار شاغلین در ترکیه تا اختتام این ماه با ۵۵۰ هزار نفر افزایش در مقایسه با ماه قبل به ۲۸ میلیون و ۸۹ هزار نفر رسیده است. طی این مدت میزان مشارکت در بازار کار ۵۰.۱ درصد بوده است که ۰.۳ درصد بیشتر از رقم ثبت شده در زمان مشابه ماه قبل شمرده می شود. نرخ اشتغال برای مردان ۵۵.۱ درصد اندازه گیری شده است. برای زنان نیز این نرخ ۲۹.۲ درصد اندازه گیری شده که ۰.۳ درصد بیشتر از ماه گذشته بوده است.
طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۲۵ درصد رسیده است. همزمان با شروع بحران کرونا در ترکیه، دولت این کشور از ماه آوریل مبادرت به فراهم کردن کمک های مالی برای حدود دو میلیون نفر از افرادی که شغل خودرا از دست داده اند، کرده است.
سال قبل نرخ بیکاری ترکیه بین ۹.۶ و ۱۳.۵ درصد در نوسان بود. طی برنامه جدید اقتصادی ترکیه که در ماه سپتامبر سال قبل اعلام شد، نرخ بیکاری تا اختتام امسال باید به ۱۱.۸ درصد برسد. این کشور رسیدن به نرخ بیکاری تک رقمی را در سال ۲۰۲۱ هدف گذاری کرده است.
متوسط نرخ بیکاری ترکیه در بازه زمانی ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۰ معادل ۱۰.۵ درصد بوده که بالاترین نرخ بیکاری این کشور در بازه زمانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ مربوط به ژانویه و فوریه سال ۲۰۰۹ با ۱۴.۸ درصد و کمترین نرخ مربوط به ژوئن۲۰۱۲ با ۷.۳درصد بوده است.
منبع:

1400/02/22
10:03:45
5.0 / 5
591
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است