ریزش یك میلیون نفری شاغلان

ریزش یك میلیون نفری شاغلان بررسی جریان اشتغال و بیکاری در سال قبل بیان کننده کاهش یک میلیون نفری شاغلان است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، گزارشی که بتازگی مرکز آمار ایران در ارتباط با وضعیت بیکاری در کل سال ۱۳۹۹ منتشر کرد، نشان دهنده نرخ ۹.۶ درصدی بود.


کاهش مشارکت اقتصادی در سال ۹۹

بررسی جزییات این گزارش از این حکایت دارد که در سال قبل بیش از۶۲.۳ میلیون نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر را ایجاد کرده اند که در مقایسه با سال ۱۳۹۸ که حدود ۶۱.۶ میلیون نفر بوده، بیش از ۷۱۰ هزار نفر افزایش دارد.
از این جمعیت ۲۵.۷ میلیون نفر بعنوان جمعیت فعال (بیکار و شاغل) بوده اند که البته تعداد آنها نسبت به سال ۱۳۹۸ بیش از ۱.۴ میلیون نفر کمتر شده بود.


کاهش شاغلان و بیکاران
براین اساس در سال قبل حدود ۲۳.۲ میلیون نفر از جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر شاغل بوده که در مقایسه با تعداد ۲۴.۲ میلیون نفری شاغلان در سال ۱۳۹۸ بیش از یک میلیون نفر کاهش دارد.

همین طور مجموع بیکاران ۲.۴ میلیون نفر ثبت شده است که این تعداد نیز در مقایسه با جمعیت ۲.۸ میلیون نفری سال ۱۳۹۸ بیش از ۴۱۹ هزار نفر کاهش داشته است.

براین اساس، در سال قبل از جمعیت شاغلان بیش از یک میلیون نفر و از بیکاران نیز بیش از ۴۱۹ هزار نفر کم شده است.


اوضاع اشتغال زنان و مردان چگونه است؟
در ارتباط با وضعیت اشتغال زنان و مردان نیز این گزارش نشان میدهد که از جمعیت بیش از ۲۳.۲ میلیون نفری شاغلان ۱۹.۶ میلیون نفر مرد بوده اند که تعدادشان در مقایسه با سال ۱۳۹۸ بیش از ۳۴۷ هزار نفر کم شده است.

همین طور از جمعیت شاغل ۳.۶ میلیون نفر به زنان اختصاص دارد که در مقایسه با سال قبل ۶۶۲ هزار نفر کاهش دارد.

در جمعیت ۲.۴ میلیون نفری بیکاران نیز ۱.۷ میلیون نفر مرد و ۶۷۸ هزار نفر زن هستند که از تعداد بیکاران مرد بیش از ۱۷۹ هزار نفر و از بیکاران زن بیش از ۲۳۹ هزار نفر کم شده است.1400/02/22
22:56:12
5.0 / 5
559
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است