سخنگوی صنعت برق اعلام كرد:

مصرف یك هزار و ۵۰۰ مگاوات برق توسط استخراج كنندگان رمزارز

مصرف یك هزار و ۵۰۰ مگاوات برق توسط استخراج كنندگان رمزارز سخنگوی صنعت برق در یکی از شبکه های احتماعی نوشت: یک هزار و ۵۰۰ مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز مصرف می شود.


" مصطفی رجبی مشهدی " روز دوشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برپایه تخمین منابع خارجی حدود پانزده هزارمگاوات برق در کل جهان توسط دستگاههای استخراج رمزارز مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: طبق بررسی این منابع حدود ۱۰ درصد این میزان مصرف برق، سهم ایران است.
معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران نوشت: براین اساس میتوان گفت میزان مصرف برق واحدهای استخراج رمز ارز حدود یک هزار و ۵۰۰ مگاوات است، یعنی سهم ارزهای دیجیتالی در این میزان افزایش مصرف برق ۲۵ درصد است.
رجبی مشهدی افزود: وزارت نیرو برای تأمین واحدهای استخراج رمزارز تنها ۳۲۰ مگاوات مجوز تابحال صادر کرده است که ۲۰۰ مگاوات آن فعال است این به آن معنا است که حدود ۱۳۰۰ مگاوات مصرف واحد های مجاز نمی باشد.
وی نوشت: در حال حاضربسیاری از دستگاههای استخراج رمزارز که برخی قدیمی هستند و بزودی از مدارخارج می شوند در واحدهای مسکونی شایع شده است.
سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: این امر علاوه برافزایش مصرف برق خانگی باعث صدمه به شبکه برق و برق همسایگان می شود میزان خسارت برپایه متوسط نرخ صادراتی برق از زمان فعالیت این دستگاه ها محاسبه می شود.
رجبی مشهدی نوشت: اگرخسارتی به شبکه برق منطقه و همسایگان وارد شده باشد این خسارت دریافت خواهدشد و همینطور واحد فرد متخلف به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.
وی افزود: واحدها در صورت تمایل برای فعالیت باید مجوز تجهیزات و فعالیت خویش را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت نمایند.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، نایب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران با اشاره به اینکه حجم مبادله روزانه ارزهای دیجیتالی در انتها اسفندماه ۹۹ بین پنج تا ۱۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است، ادعا کرد: برآورد می شود که ۱۲ میلیون ایرانی صاحب رمزارز باشند.1400/02/27
22:29:20
5.0 / 5
787
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است