در نشست كمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد؛

مركز رصد و پایش شبكه ملی اطلاعات طی ماه های آتی بهره برداری می شود

مركز رصد و پایش شبكه ملی اطلاعات طی ماه های آتی بهره برداری می شود به گزارش کار و درآمد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: مرکز مدیریت یکپارچه رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات آماده شده که بخش قابل توجهی از شبکه ملی اطلاعات است و طی ماه های آتی به بهره برداری می رسد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «حجت الله فیروزی» با تشریح نشست روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس که با حضور « محمدجوادآذری جهرمی» برگزار شد، به خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه اموز سوال مشترک «علی اکبرعلیزاده» نماینده دامغان و «علی جدی» نماینده شیروان درباره علت عدم ایجاد شبکه ملی اطلاعات عنوان شد.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به توضیحات آذری جهرمی، اظهار داشت: وزیر ارتباطات در این جلسه هدف از تاسیس شبکه ملی اطلاعات را صدمه هایی دانست که شبکه جهانی اینترنت دارد ولی این را هم اظهار داشت که نباید مسئولیت درباره راه اندازی این شبکه را منحصر به وزارت ارتباطات کرد چون که فقط بخشی از ساختار به این وزارت خانه مربوط بوده و موضوع هایی مثل تولید محتوا و غیره به عهده سایر دستگاه ها است.
وی با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات سیاستگذاری های کلی در حوزه فضای مجازی را به عهده شورایعالی مجازی، عنوان نمود، اظهار داشت: وزیر ارتباطات عنوان نمود که سندی تدوین و به تصویب شورایعالی فضای مجازی رسیده است، که این سند نقشه راهی برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات است.
فیروزی افزود: وزیر توضیح داد که شبکه ملی اطلاعات تلفیقی از اقدامات مختلف است و کارهای آن شروع شده و پیشرفت های خوبی در این حوزه صورت گرفته است که با عنایت به ظرفیت های کشور اقدامات مناسبی در حال انجام می باشد. ضمن این که در این راه باید محدودیت های بوجود آمده جهانی را هم در نظر گرفت.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به اقداماتی که آذری جهرمی در این حوزه انجام داده است، اظهار داشت: این وزارت خانه نرم افزارهایی جایگزین مسیریاب ویز در نظر گرفته و موفق هم بوده و سعی شده است اپلیکیشن های داخلی خوبی جایگزین اپلیکیشن هایی مشابه تلگرام و واتساپ ایجاد شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات تأخیر در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را پذیرفت، اظهار داشت: وزیر در پاسخ به سوال نماینده دامغان اشاره نمود که فضای مجازی فرصت بزرگی برای کشور است که در شرایط کرونا در حوزه علم و آموزش و فعالیتهای فرهنگی موثر بوده است. البته فضایی که تولید محتوای آن در خارج از کشور تأمین می شود، صدمه هایی هم دارد که لازم است برای حل آن شبکه ملی اطلاعات با همکاری شورایعالی فضای مجازی پیگیری شود.
فیروزی در ادامه ضمن اشاره به اظهارات آذری جهرمی درباره اهمیت امن سازی فضای مجازی اظهار داشت: وزیر اظهار نمود که با شورایعالی فضای مجازی همکاری بوجود آمده تا شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود و هدف گذاری های لازم انجام شده است.
عضو مجمع نمایندگان استان فارس افزود: وزیر اعلام نمود که مرکز مدیریت یکپارچه رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات آماده شده که بخش قابل توجهی از شبکه ملی اطلاعات است و طی ماه های آتی به بهره برداری می رسد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نهایت مقرر شد نمایندگان سوال کننده یک هفته به وزیر ارتباطات مهلت داده و گزارش های تکمیلی این وزارت خانه پیرامون سوال خویش را دریافت نمایند و پس از استماع نظرات کارشناسان، نظر خویش را اعلام کنند.منبع:

1400/02/28
14:11:38
5.0 / 5
814
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است