در میزگرد كنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد:

ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات كشور

ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات كشور کار و درآمد: معاون منابع انسانی ایرانسل با حضور در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران با موضوع «فارغ التحصیلان دانشگاه ها و اشتغال در صنعت برق و مخابرات» از حمایت ایرانسل در جهت تسهیل ورود نخبگان دانشگاهی به بازار کار صنعت برق و ارتباطات آگاهی داد.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، روز سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 و در نخستین روز از کنفرانس مهندسی برق ایران، میزگرد «فارغ التحصیلان دانشگاه ها و اشتغال در صنعت برق و مخابرات»، به میزبانی دانشگاه امیرکبیر تهران و با حضور سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر، مهران محرمیان معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی، سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات، محمدمهدی مجتهدی معاون منابع انسانی ایرانسل، محمودرضا حقی فام معاون پژوهش و فناوری گروه مپنا و تعدادی از استادان و دانشجویان کشور، بصورت آنلاین و نیمه حضوری انجام شد.
در این میزگرد که با هدف بررسی چالش های ورود فارغ التحصیلان مهندسی برق و مخابرات به بازار کار و کم کردن فاصله‌ی صنعت و دانشگاه برگزار شده بود، محمدمهدی مجتهدی معاون منابع انسانی ایرانسل با توضیح اقدام های توسعه ای نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران برای کارمندان خود و اقدام های مسؤولیت اجتماعی در امتداد جذب نخبگان دانشگاهی به محیط پروژه های واقعی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: ما در امتداد مسؤولیت اجتماعی چند موضوع را پیگیری کردیم که بتوانیم از دانشجویان برتر دانشگاه ها و استعدادهای حوزه های مختلف همچون کامپیوتر، مخابرات، برق و قدرت، دانش مالی، بازاریابی و حتی فروش در ایرانسل جذب نیرو داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره های ICDC اضافه کرد: مرکز توسعه‌ی کارراهه شغلی ایرانسل با شعار «گام اول را حرفه ای بردار»، هر سال دوره هایی را با کمک شرکت های استعدادیابی برگزار می نماید تا زمینه جذب نیروهای برتر را فراهم آورد. ما در این دوره ها هر سال با جمع آوری روزمه ها از دانشگاه های سراسر کشور، مراحل ارزیابی و برگزاری آزمون زبان انگلیسی را پشت سر می گذاریم و از چهار برابر افراد مجاز، برای ورود به دوره های کارآموزی دعوت می نماییم.
معاون منابع انسانی ایرانسل اشاره کرد: برای مثال ما در دوره‌ی اول برگزاری این رویداد، بیش 6 تا 7 هزار رزومه دریافتی را بررسی کردیم و از بین آنها ششصد رزومه را به آزمون زبان انگلیسی دعوت کردیم. بعد از آن دوره های کارآموزی سه ماهه برای افراد مجاز برگزار شده و نفرات برتر را به مدت یکسال وارد شرکت ایرانسل کردیم تا با راهبری از طرف مدیران، تجربه کار در پروژه های واقعی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را کسب کنند. در نهایت نیز بعد از یکسال کارآموزی با 60 نفر از افراد برتر، سی نفر از این عزیزان به استخدام ایرانسل درآمدند و در جمع همکاران ما قرار گرفتند.
وی با اشاره به این که اکنون در دوره دوم برگزاری رویداد مرکز توسعه‌ی کارراهه‌ی شغلی ایرانسل هستیم، گفت: در ضمن این دوره که از مهرماه 1399 شروع شد، از حدود چهار هزار رزومه دریافتی، هزار نفر را به آزمون زبان انگلیسی دعوت کردیم و پس از برگزاری آزمون، 350 نفر به دوره آموزشی راه پیدا کردند. از میان آنها نیز اکنون پنجاه نفر در کنار همکاران ایرانسل هستند و درحال تجربه پروژه های واقعی و یادگیری فرآیندهای داخلی ایرانسل اند. در نهایت و با اتمام این دوره نیز 20 نفر از افراد به استخدام ایرانسل در خواهند آمد.
معاون منابع انسانی ایرانسل در ادامه با توضیح روند مدیریت کارراهه‌ی شغلی و توسعه‌ی شغلی برای کارمندان اظهار داشت: با توجه به این که دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل از جامعه دانشگاهی و از اساتید دانشگاه تربیت مدرس اند، ضرورت توسعه‌ی شغلی کارمندان، مطابق با استانداردهای بین المللی، بیش از پیش در دستور کار واحد منابع انسانی قرار دارد. ما با کمک مراکز دانشگاهی و آموزشی بیش از 2500 برنامه توسعه‌ی فردی در حوزه های حرفه ای و مدیریتی برای افراد سازمان خود در سال قبل داشتیم و این روند برای افراد جدیدی که استخدام می شوند نیز همیشه ادامه خواهد داشت.
در اختتام وی با دعوت از دانشجویان دانشگاه های ایران، از آنها خواست تا با ارسال رزومه به ایرانسل بوسیله سایت SAY.IR، برای موقعیت های شغلی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز حضور در دوره های کارراهه‌ی شغلی ایرانسل اعلام آمادگی کنند.
کنفرانس مهندسی برق ایران در محورهای الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات، کامپیوتر و مهندسی پزشکی، توسط انجمن علوم مهندسی برق ایران و دبیرخانه دائمی کنفرانس در دانشگاه امیرکبیر، از ۲۸ تا ۳۰ اردبیهشت ماه ۱۴۰۰ بصورت آنلاین و نیمه حضوری برگزار می گردد و با سخنرانی بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، خاتمه می یابد.
https: //irancell.ir/b/286047/b
م. خمنبع:

1400/02/29
12:48:09
5.0 / 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است