معاون اداره راه و شهرسازی تهران:

وام مسكن ملی باید نصف هزینه ساخت را پوشش دهد

وام مسكن ملی باید نصف هزینه ساخت را پوشش دهد معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: وزارت خانه پیشنهاد افزایش تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان را به دولت داده اما به نظر من وام باید حداقل نصف قیمت تمام شده را پوشش دهد و به ۲۰۰ میلیون تومان برسد.


یاسر لک در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: افزایش وام مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان که وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد آنرا به دولت داد ه خوب است اما کافی نیست. نظر ما این است که وام حداقل ۵۰ درصد قیمت تمام شده ساخت واحدهای اقدام ملی مسکن را پوشش دهد که اگر فرضا قیمت تمام شده ۳۵۰ یا ۴۰۰ میلیون تومان شود وام ۲۰۰ میلیون تومان باشد.
وی درباره آخرین وضعیت پروژه اقدام ملی مسکن در تهرانسر اظهار داشت: ۱۰۰۰ واحد از این پروژه شروع شده و از پیشرفت مناسبی برخورداراست. برای ۱۰۰۰ واحد باقی مانده هنوز فراخوان نگذاشته ایم. چند روز قبل طبق نظر کارشناسی، قیمت زمین و آورده را به روز کردیم و انشاءالله هفته های آینده مجوز فراخوان ۱۰۰۰ واحد را سازمان ملی زمین و مسکن می دهد و ما آگهی می نماییم.
معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: به تازگی با مسؤلان شهرداری منطقه ۲۱ جلسه ای درمورد تراکم و سطح اشغال و این قبیل موارد داشتیم که قرار شد تا یک ماه آینده دستور نقشه طرح اقدام ملی تهرانسر را صادر کنند. نظر ما این است که بارگذاری بیشتری داشته باشیم و برای ۶ بلوک باقی مانده دستور نقشه صادر کنند. شهرداری می گوید کمتر از ۱۰۰۰ واحد باشد ولی ما تلاش می نماییم به ۱۰۰۰ واحد برسانیم. درمورد قیمت واحدهای تهرانسر هم با عنایت به این پروژه مشارکتی است تابع نظر کارشناسان دادگستری هستیم.
معاون مسکن اداره راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: در بحثهای تکنیکال مقداری بحث داشتیم. شهرداری باید برای هر بلوک کد نوسازی صادر می کرد. آنها می گفتند با همان سند کلی، پروانه صادر شود. ولی اعتقاد ما این بود که برای هر بلوک پروانه جدا بگیریم تا با سازندگان گرفتار مشکل نشویم.
پروژه مسکن ملی تهرانسر

1400/02/29
19:55:50
5.0 / 5
518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است