مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی كرمانشاه:

تعاونی روستایی سیستم مناسبی برای اصلاح نظام توزیع محصولات كشاورزی است

تعاونی روستایی سیستم مناسبی برای اصلاح نظام توزیع محصولات كشاورزی است ایرنا- مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی استان کرمانشاه، فعالیت سازمان تعاونی روستایی در کشور را یک لزوم دانست و اظهار داشت: سازمان تعاون روستایی می تواند سیستم مناسبی برای اصلاح نظام توزیع محصولات کشاورزی و مواد غذایی در کشور باشد.


«جلیل عظیمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اضافه کرد: وظیفه اساسی سازمان مرکزی تعاون روستایی، گسترش و تقویت تعاون و توسعه عملیات اقتصادی، بازاریابی و بازرگانی و خدمات تعاونی در روستاها و افزایش تولید و بهره وری بیشتر در استفاده بهینه از منابع است و وجود چنین سازمانی لزوم دارد.
وی سـازماندهی، سامانـدهی، ارتـقا سطـح توانمـندی های تخـصصی، مالی، عملیاتی، خدمات رسانی به شرکت ها و اتحادیه های تعاونی های روستایی و کشاورزی و همینطور ترویج فرهنگ تعاون به منظور توسعه کمی و کیفی تعاونی ها و حمایت های حقوقی، فنی و تخصصی، مالی، اعتباری (تسهیلاتی)، بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی را از وظایف سازمان مرکزی تعاونی روستایی ذکر کرد.
او همینطور دفاع از منافع مادی و معنوی تعاونی های روستایی و کشاورزی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی را بعنوان نقش و جایگاه دیگر سازمان مرکزی تعاونی روستایی یاد شده قرار داد و اضافه کرد: باتوجه به طرح جدید دولت در بحث سازمان مرکزی تعاونی روستایی و از طرفی عدم وجود زیر ساخت های لازم، عملا شبکه تعاونی روستایی و کشاورزی تنها پناه و پشتیبان خویش را از دست خواهند داد و این فرصت یک تهدید برای شبکه تعاونی روستایی به حساب می آید.
عظیمی افزود: نکته دیگر این که این تصویب نامه با قوانین و مقررات بالا دستی در تعارض است چون که انتقال وظایف حاکمیتی سازمان تنها برپایه قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ممکن خواهد بود.
وی افزود: نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی با برنامه ریزی منظم و صریح استوار است.
این مسوول با اشاره به اینکه توجه و تاکید بر بخش تعاون، به شکلی آشکار در اصول ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی ایران مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: در اصل ۴۴ قانون اساسی، تاکید ویژه ای بر تعاون به‏ عنوان یکی از پایه های سه گانه نظام اقتصادی کشور شده است.
وی خاطرنشان ساخت، در اصل ۴۳ قانون اساسی، بخش تعاون ملزم به تأمین شرایط و امکانات کار برای تمام افراد با هدف اشتغال کامل و پیشگیری از تمرکز ثروت در دست افراد و ممانعت از کارفرمایی مطلق دولت شده است.
به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی استان کرمانشاه، دولت باید نه تنها به دنبال حذف این سازمان نباشد، بلکه باید از این بخش حمایت بیشتری کند و امکانات بیشتری به تعاونی ها اختصاص دهد و بنابراین اتحادیه تعاونی های روستایی استان کرمانشاه مخالف خویش را با انحلال این سازمان اعلام می نماییم.
عظیمی عنوان کرد: سازمان تعاون روستایی یکی از سازمان های دولتی قدیمی است که در مراکز تولید و اقتصاد کشاورزی و پشتیبانی از کشاورزان در روستاها حضور فعال دارد و باید به فعالیتش ادامه دهد.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.


1400/02/30
10:53:54
5.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است