هشدار بانك مركزی نسبت به اجاره كارت ملی برای امور بانكی و ارزی

هشدار بانك مركزی نسبت به اجاره كارت ملی برای امور بانكی و ارزی بانک مرکزی اعلام نمود: از اجاره کارت ملی به افراد سودجو، بمنظور انجام خدمات پولی، بانکی و ارزی بطور جدی خودداری شود، برای اینکه عواقب ناشی از آن برعهده دارنده مدارک هویتی است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، اجاره کارت ملی بمنظور انجام امور خدمات پولی، بانکی و ارزی امری است که برای پوشش کارهای سودجویانه، مجرمانه، پولشویی و فرار مالیاتی کاربرد دارد.
براساس اعلام بانک مرکزی، پیشنهاد دهندگان، کسانی هستند که برای گریز از عواقب کارهای خلاف قانون، مسئولیت آنرا در قبال پرداخت مبالغی اندک، یکسره متوجه اجاره دهندگان می کنند.
بدین جهت به مردم اکیدا سفارش می شود به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد سپردن مدارک و اطلاعات هویتی (اجاره کارت ملی/ حساب بانکی) را با هیچ مبلغی نپذیرند، تا از عواقب جدی ناشی از کارهایی که از این طریق رخ می دهد در امان باشند.
در سالهای اخیر، اجاره کارت ملی برای افتتاح حساب بانکی و نقل و انتقال پولی رونق زیادی داشته که عمده آنها برای فرار مالیاتی و پولشویی و قاچاق مورد استفاده قرار می گرفته است. در بعضی موارد کارت های ملی و حساب های بانکی به مبلغ ماهانه ۵۰۰ هزار تا پنج میلیون تومان اجاره می شده، این در حالیست که میلیارد ها تومان به نام صاحبان کارت های ملی، تخلف ثبت شده که پرونده تعدادی از این تخلفات در مراجع قضایی، باز است.


1400/03/01
22:10:55
5.0 / 5
602
تگهای خبر: بانك , خدمات , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است