با حضور در كمیسیون انرژی مجلس؛

زنگنه به سوالات نمایندگان پاسخ داد

زنگنه به سوالات نمایندگان پاسخ داد کار و درآمد: بیژن زنگنه وزیر نفت با حضور در کمیسیون انرژی مجلس به سوالات برخی از نمایندگان پاسخ داد که اغلب نمایندگان سوال کننده از پاسخ های وی قانع شدند و سوال یک نماینده به جلسه علنی ارسال شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا از خانه ملت، فریدون عباسی با اشاره به حضور وزیر نفت در نشست عصر امروز کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز سوال علی خضریان نماینده مردم تهران از وزیر نفت درباره علت توقف ۷ ساله و عدم توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی مشترک با قطر و میادین فرزاد A و B مشترک با عربستان سعودی و وارد آمدن خسارت چند صد هزار میلیارد تومانی به کشور عنوان شد.
وی افزود: وی بعد از استماع توضیحات وزیر نفت از این توضیحات قانع نشد پس سوال به هیات رئیسه مجلس جهت طرح در صحن علنی ارسال می شود.
نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست همین طور سوال قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و هویزه از زنگنه درباب علت عدم پرداخت حق آلایندگی شرکت نفتی غرب کارون به شهرستان های هویزه و دشت آزادگان به رغم محدودیت شدید و مرزی بودن این شهرها عنوان شد که وی از پاسخ های زنگنه قانع شد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: همین طور علیرضا ورناصری نیز درباب دلیلهای تقسیم بندی و واگذاری میدان نفتی قلعه نار و کبود در استان ایلام و خوزستان به شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان و واگذاری میدان نفتی کوپال به شرکت نفت و گاز مارون توضیحاتی از وزیر نفت خواست که در ادامه از این توضیحات قانع شد.
عباسی افزود: این نماینده همین طور علت عدم توسعه متوازن صنایع بالادستی و صنایع پایین دستی را جویا شد که بعد از استماع توضیحات مفصل زنگنه از این توضیحات نیز قانع شد.
بگفته رئیس کمیسیون انرژی مشکل تامین سوخت عشایر سوال دیگر این نماینده بود که وزیر نفت در این خصوص گفت جایگاه عشایر و ایلات از نظر پدافند غیرعامل در مناطق دورافتاده بسیار مهمست و برای کشور اهمیت بسیاری دارد پس وزارت نفت برای تامین سوخت مکفی و بموقع آنها تلاش می کند که در نهایت ورناصری از پاسخ های وزیر به این پرسش نیز قانع شد.
عباسی افزود: همین طور محمدرضا صباغیان علت استفاده از محصولات خارجی به رغم وجود محصولات باکیفیت داخلی در طرح های ملی خط انتقال نفت گوره به جاسک را جویا شد و در ادامه قرار شد در جلسات بعدی به این مساله بطور مفصل پرداخته شود. عدم نظارت کافی در به کارگیری نیروهای وزارت نفت سوال دیگری بود که صباغیان از وزیر نفت بیان کرد و قرار شد به این پرسش نیز در جلسات بعدی پرداخته شود.
رییس کمیسیون انرژی مجلس در توضیح سوال مولوی نماینده آبادان، اظهار داشت: این که چرا وزارت نفت در تجهیز و توسعه مراکز آموزشی و پرورشی شهرها و شهرستان های مشمول مسئولیت اجتماعی در استان خوزستان با رعایت عدالت و انصاف عمل نکرده است، سوالی است که این نماینده از زنگنه پرسید که این سوال نیز مراعا مانده و مقرر شد؛ طی جلساتی با معاون پارلمانی وزارت نفت بررسی شود.منبع:

1400/03/04
09:51:46
5.0 / 5
574
تگهای خبر: آموزش , توسعه , شركت , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است