رییس سازمان امور عشایری:

۴۰ درصد فرش صادراتی كشور را زنان عشایر تولید می كنند

۴۰ درصد فرش صادراتی كشور را زنان عشایر تولید می كنند رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: ۵۰ درصد جمعیت یک میلیون ۲۰۰ هزار نفری عشایر را زنان می سازند که ۳۵ درصد صنایع دستی و ۴۰ درصد فرش صادراتی کشور را تولید می کنند.


به گزارش روز سه شنبه سازمان امور عشایری ایران، « شاهپور علائی مقدم » در دیدار با دبیر اول کمیسیون بهداشت مجلس اضافه کرد: به صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری برای تولید صنایع دستی، فرآوری لبنیات و جمع آوری گیاهان دارویی تسهیلات پرداخت می شود.
وی افزود: طبق برنامه ششم توسعه باید ۸۰۰ کانکس بهداشت در مناطق عشایری دایر می شد که تابحال ۴۰۰ مورد آن به راه افتاده است.
رییس سازمان امور عشایری خاطرنشان کرد: برای برنامه هفتم توسعه با همکاری فراکسیون عشایری مجلس، چندین سند برای زنان عشایری تنظیم و در حال پیگیری هستیم.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، جمعیت عشایر کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که سالیانه ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز و ۴۵۰ هزار تن شیر مورد نیاز کشور را تولید می کنند.
عشایر ۶۶ هزار کیلومتر راه برای کوچ دارند که بخشی از مسیر آنها در پروژه های عمرانی قرار گرفته است ازاین رو به ناچار برای عبور وارد راه ها و جاده ها و معابر می شوند.
در سالهای ۹۸ و ۹۹ به اذن رهبر معظم انقلاب، از صندوق توسعه ملی برای آب آشامیدنی عشایر ۳۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافت که ۸۰۰ پروژه به بهره برداری رسید که شاخص برخورداری عشایر برای آب عشایر را افزایش داد.


1400/03/04
22:39:10
5.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است