بیشترین بیمه شدگان شاغل تأمین اجتماعی چه كسانی هستند؟

بیشترین بیمه شدگان شاغل تأمین اجتماعی چه كسانی هستند؟ به گزارش کار و درآمد بررسی آمار بیمه شدگان اصلی تأمین اجتماعی در ۹ ماهه سال قبل نشان داده است که کارگران ساختمانی، رانندگان و بیمه شدگان الزامی بیشترین بیمه شدگان شاغل را به خود اختصاص داده اند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، توسعه و تعمیم نظام رفاه و تأمین اجتماعی و همینطور غلبه بر مخاطرات ناشی از بیماری، از کار افتادگی و کهولت سن، بیکاری و نظایر آن همواره برای هر جامعه ای بخصوص افراد شاغل، حیاتی می باشد و سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور بعنوان سازمانهای بیمه گر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عرضه این مأموریت اثرگذارند.

یکی از وظایف وزارت کار، علاوه بر اجرای سیاستهای اشتغال، پشتیبانی از نیروهای کار شاغل است و بر همین مبنا بررسی وضع بیمه شدگان شاغل و سهم آنها از کل شاغلان کشور حایز اهمیت است.

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در گزارشی به مبحث بررسی وضعیت بیمه شدگان شاغل پرداخته است؛ به باعث این گزارش، آمار بیمه شدگان اصلی سازمان تأمین اجتماعی در ۹ ماهه سال قبل نشان داده است که بیشتر از ۸۸.۹ درصد افراد بیمه شده را بیمه شدگان شاغل می سازند.در واقع بیمه شدگان اصلی ۳۹.۱ درصد از کل بیمه شدگان زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی را شامل می شود که سهم بیمه شدگان شاغل ۳۴.۷ درصد است.

با توجه به نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ تعداد شاغلین برای جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر بیشتر از ۲۳ میلیون نفر گزارش شده است ازاین رو سهم بیمه شده شاغل از شاغلین کل کشور ۵۹.۸ درصد است که این سهم طی ۹ ماهه سال قبل نسبت به مدت مشابه گذشته رشد ۳.۴ درصدی داشته است.بررسی وضعیت بیمه شدگان شاغل تأمین اجتماعی همینطور نشان داده است که بیشترین بیمه شدگان تأمین اجتماعی در ارتباط با بیمه شدگان اجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و بعد از آن حرف و مشاغل آزاد است.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، آمار بیمه شدگان شاغل سازمان تأمین اجتماعی در ۹ ماهه ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش پیدا کرده که در حرف و مشاغل آزاد شاغل و کارفرمایان صنفی بیشترین نمود را داشته و این تغییرات در کارگران ساختمانی، رانندگان، بافندگان و باربران، خادمین مساجد و مربیان مهدهای کودک با کاهش همراه بوده است.
1400/03/05
11:29:32
5.0 / 5
799
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , بیمه , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است