قائم مقام ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور:

تقویت پایانه های مرزی در اولویت سازمان راهداری و حمل و نقل قرار دارد

تقویت پایانه های مرزی در اولویت سازمان راهداری و حمل و نقل قرار دارد به گزارش کار و درآمد ایرنا- قائم مقام ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار داشت: توسعه پایانه های مرزی و تقویت زیر ساخت های آنها به منظور افزایش مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران در اولویت این سازمان قرار دارد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا فرامز مداح در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان؛ ترانزیت و تجارت را یکی از مزیت های اصلی این استان عنوان نمود و اضافه کرد: با مساعدت وزارت راه و شهرسازی و اقدامات پرارزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با فعال شدن سه پایانه مرزی در مرز مشترک ایران و پاکستان زمینه افزایش صادرات مرزی و توسعه محور جنوب شرق فراهم گردید.
وی با تقدیر از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری اظهار داشت: ضریب فرسودگی ماشین آلات راهداری به علت مأموریت های مختلف و همینطور عمر بالای این دسته از ناوگان از اصلی ترین معضلات در عرضه خدمات راهداری به حساب می آید که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای این استان با اقدامات پرارزش در حوزه تعمیر و بازسازی ماشین آلات در کشور از جانب وزیر راه و شهرسازی بعنوان اداره کل نمونه معرفی شده است.
قائم مقام ریاست سازمان بر بهبود وضعیت راه های سیستان و بلوچستان و ساخت راهدارخانه مرکزی در استان سیستان و بلوچستان با مساعدت استانداری تصریح کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان هم در این جلسه اظهار داشت: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با برنامه ریزی مناسب در حوزه اعتبارات و نیروی انسانی اقدامات ارزشمندی را در بخش های تعمیر ماشین آلات راهداری و انجام عملیات گسترده در حوزه راه ها با راه اندازی تیم های راهداری انجام داده که قابل تقدیر است.
احمدعلی موهبتی یکی از عاملهای مهم توسعه اقتصادی هر منطقه را ایجاد و نگهداری شبکه راهها عنوان نمود و اضافه کرد: سیستان و بلوچستان دارای عقب ماندگی تاریخی در حوزه راه بوده و ضروریست با عنایت به روند توسعه همه جانبه و روزافزون استان زیر ساخت های راه و حمل و نقل آن هم ارتقا یابد.
وی بر راه اندازی مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی در طول راه های سیستان و بلوچستان تصریح کرد و اظهار داشت: به منظور افزایش استقبال سرمایه گذاران برای راه اندازی مجتمع های خدماتی رفاهی در این استان با عنایت به طولانی بودن مناطق جمعیتی و کویری بودن مشوق های ویژه نظیر راه اندازی پمپ بنزین در مجتمع های خدمات رفاهی در نظر گرفته شود.
استاندار سیستان و بلوچستان همینطور افتتاح ۲ پایانه مرزی ریمدان و پیشین در جنوب این استان را گام ارزشمند دولت در توسعه مراودات اقتصادی و اجتماعی با کشور دوست و همسایه پاکستان عنوان نمود و اضافه کرد: از آنجایی که مبادلات تجاری مرزی شامل ورود و خروج مسافر و ترانزیت انواع کالا یکی از شاخصهای اصلی در برقراری ارتباط بین کشورهای منطقه و هم امرار معاش مردم به حساب می آید میتوان از ظرفیت حدود یکهزار کیلومتر مرز مشترک بین ایران و پاکستان با راه اندازی مرزهای رسمی دیگر، بیشترین بهره را برای تأمین منافع ملی دو کشور برد.منبع:

1400/03/06
12:03:26
5.0 / 5
770
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است