معاون استاندار:

كرمانشاه از رتبه اول تورم كشور خارج شد

كرمانشاه از رتبه اول تورم كشور خارج شد به گزارش کار و درآمد ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه اعلام نمود: گزارش مرکز آمار ایران از نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۰ حاکیست که نرخ تورم استان کرمانشاه با بهبود یک رتبه ای در جایگاه دوم کشور قرار گرفته است.


«بهزاد باباخانی» عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: نرخ تورم استان کرمانشاه در اسفند ۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ در جایگاه اول کشور قرار داشت که با تاکید استاندار بلافاصله صدمه شناسی علل افزایش نرخ تورم و مبحث کاهش آن در دستور کار ستاد تنظیم بازار استان قرار گرفت و جلسات ویژه ای به صورت منظم و هفتگی برای کاهش نرخ تورم با پیگیری و تشدید نظارت ها برگزار شد.
سرپرست معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: در تحلیل و صدمه شناسی علل افزایش نرخ تورم مشخص شد که ۱۰ اتحادیه صنفی تورمی بالاتر از میانگین کشوری دارند و بر این اساس نظارت بیشتر بر این اتحادیه ها در اولویت فعالیتهای ستاد تنظیم بازار استان قرار گرفته است.
وی افزود: افزایش نظارت بر بازار تا بهبود جایگاه استان و قرار گرفتن در رتبه های بهتر از میانگین کشور ادامه خواهد داشت.
کرمانشاه کمترین افزایش نرخ تورم ماهانه داشته است
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، داده های آماری حاکی می باشد استان قم با ۳۷.۵ درصد کمترین و استان کردستان با ۴۶.۲ درصد بیشترین نرخ تورم را در اردیبهشت ماه سال جاری داشتند.
طبق این آمار نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور ۴۱ درصد شد، به صورتی که بیشترین نرخ تورم متعلق به استان کردستان و کمترین آن در ارتباط با استان قم است.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در ارتباط با استان هرمزگان با ۳.۹ درصد افزایش و کمترین افزایش نرخ تورم ماهانه در ارتباط با استان کرمانشاه با یک دهم درصد است.
هم چنین بیشترین کاهش نرخ تورم ماهانه هم در ارتباط با استانهای همدان و اردبیل با سه دهم درصد کاهش است.
در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۴۶.۹ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه در ارتباط با استان ایلام (۵۵.۷ درصد) و کمترین آن در ارتباط با استان قم (۴۱.۶ درصد) است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.منبع:

1400/03/08
23:20:59
5.0 / 5
675
تگهای خبر: اتحادیه , اقتصاد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است