شریعتمداری بر تشكیل كمیته ای برای حل مشكلات كاریابی ها اصرار كرد

شریعتمداری بر تشكیل كمیته ای برای حل مشكلات كاریابی ها اصرار كرد کار و درآمد: وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی بر تشکیل کمیته ای برای حل مشکلات کاریابی‎ های داخلی تاکید نمود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در نشست با نمایندگان انجمن صنفی کاریابی های تهران و البرز گفت: در ۴۰ روز آینده باید برای تسهیل و تسریع در فرایندها و کارهای کاریابی ها، ریل گذاری تثبیت شده ای بگذاریم.
وی اضافه کرد: باید کمیته ای با حضور نمایندگانی از معاونت های توسعه کارآفرینی و اشتغال، روابط کار، مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری و نماینده کاریابی ها تشکیل و نشست های هفتگی اجرا شود.
وزیر تعاون درباب امکان ارائه پروسه احراز هویت حضوری برای ثبت دادخواست توسط دفاتر کاریابی اظهار داشت: پیشنهاد اولویت قرار گرفتن دفاتر کاریابی در کنار سایر موسسات برای احراز هویت حضوری و ثبت دادخواست را در شورای عالی کار مطرح می نماییم.
وی از معاون روابط کار خواست با مشارکت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال این پیشنهاد را آماده کنند تا بعنوان دستور کار در شورای عالی کار بررسی شود.
شریعتمداری خطاب به نمایندگان انجمن های صنفی کاریابی های تهران و البرز نیز اظهار داشت: در همه فرایندهای کاری، شفاف سازی عمق پیدا کند که امکان هیچ سو استفاده ای از طرف دفاتر کاریابی به وجود نیاید و برای این مسیر سازوکارهای نظارتی را ارائه نمایید تا بدون هیچ فسادی کار پیش رود.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، در قانون کار کشور بر لزوم ایجاد مؤسسات کاریابی اشاره شده و وزارت تعاون به استناد ماده ۱۱۹ قانون کار مکلف به ایجاد مراکز خدمات اشتغال با هدف ثبت نام از جویندگان کار، کسب فرصت های شغلی و به کارگماری آنان شده است.
اکنون ۸۲۰ موسسه کاریابی در کشور فعال است.منبع:

1400/03/09
20:47:43
5.0 / 5
574
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , خدمات , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است