رییس اتاق اصناف ایران:

لطمه شیوع ویروس كرونا باید در ستاندن مالیات از اصناف اعمال شود

لطمه شیوع ویروس كرونا باید در ستاندن مالیات از اصناف اعمال شود به گزارش کار و درآمد رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در تلاش هستیم تا به بهترین راه حل برای تعیین مالیات سال 99 برسیم و لطمه های ناشی از ویروس کرونا در توافق ستاندن آن اعمال شود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در نشست هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراکز استان، گفت: باتوجه به نزدیک بودن زمان تعیین مالیاتی اصناف سعی کردیم در تعیین آن کمترین لطمه به اصناف وارد شود و بتوانیم بهترین شرایط رابرای پرداخت عادلانه لحاظ نماییم.
وی اشاره کرد: هم اکنون دو ظرفیت قانونی در تعیین مالیات وجود دارد، راه حل نخست ارائه اظهار نامه مالیاتی در اجرای ماده ۹۷ و دیگری استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ است.
ممبینی اشاره کرد: مالیات سال ۹۸ قسمتی از اصناف برمبنای تبصره ماده ۱۰۰ تعیین شد که رضایت مودیان را نیز به دنبال داشت و با همت هیات رییسه اتاق اصناف ایران و مشاوران مالیاتی اتاق صورت گرفت.
وی اضافه کرد: اصناف در سال ۹۹ به سبب شرایط کرونا لطمه های بسیاری دیدند و حمایتی که صنوف لطمه دیده ناشی از تعطیلات انتظار داشتند انجام نشد اما باید شرایط تعطیلی و رکود صنوف لطمه دیده در سال ۹۹ نیز در تعیین مالیات لحاظ شود.
ممبینی اشاره کرد: در پروسه توافق مالیاتی امسال مشکل تورم در جامعه را نیز داریم و کسانی می توانند از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند که حداقل ۳۰ برابر معافیت مالیاتی درآمد داشته باشند و باتوجه به افزایش تورم که طبیعتا موجب بالا رفتن رقم درآمدی می شود با رایزنی های انجام شده این رقم را تا ۴۵ برابر افزایش دادیم.
رییس اتاق اصناف ایران اشاره کرد: هم اکنون ستاد اقتصادی دولت درحال رسیدگی موضوع است اما هنوز به تصویب نهایی نرسیده ایم که امیدواریم بصورت قطعی تصویب شود و رقم ۲.۵ میلیون هم تا ۳ میلیون تومان برای کسانی که رقم مالیاتشان ۳ میلیون تومان بوده بدون افزایش نسبت به سال ۹۸ اعمال شود.
رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به این که انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی را در پیش داریم، اضافه کرد: جامعه اصناف باتوجه به کثرت جمعیت شان و تاثیری که در انتخابات دارند و باتوجه به اهمیت انتخابات بر پروسه کسب وکارها و سیاست های اقتصادی لازم است اصناف همانند همیشه مسئولانه و هوشمندانه با حساسیت تمام و بطور جدی در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران شروع شد و به دنبال آن بخش های مختلف کشور را با محدودیت مواجه کرد و در زمان های طولانی به تعطیلی کشاند.
به همین دلیل گروه های مختلف شغلی همچون اصناف در کشور با مشکل مواجه گشتند برای اینکه از یک سو محدودیت ها مانع فعالیت آنها شد و از طرف دیگر کاهش استقبال از خرید عمومی در آمد آنها را بطور شایان توجهی کم کرد.منبع:

1400/03/09
20:59:26
5.0 / 5
864
تگهای خبر: اصناف , اقتصاد , جامعه , درآمد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است