جهانگیری:

ارتقای كیفی و كمی آموزش های فنی و حرفه ای لازم است

ارتقای كیفی و كمی آموزش های فنی و حرفه ای لازم است معاون اول رئیس جمهوری از آموزش فنی و حرفه ای بعنوان یک ضرورت جدی برای توسعه و اداره کشور یاد کرد و اظهار داشت: باید برنامه ریزی ها و تدابیر لازم اندیشیده شود تا آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی هم به لحاظ کمی و هم از نظر کیفی ارتقا پیدا کند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی عصر امروز - سه شنبه - به ریاست معاون اول رئیس جمهوری انجام شد.
اسحاق جهانگیری با اعلان اینکه معمولاً فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای دغدغه ای برای حضور در بازار کار ندارند اضافه کرد: گزارش ها نشان میدهد که این افراد به سبب برخورداری از مهارت های لازم، حتی پیش از فارغ التحصیلی از طرف بنگاه های اقتصادی جذب می شوند که این نشان دهنده تقاضا محور بودن آموزش های فنی و حرفه ای است.
جهانگیری با تاکید بر این که باید مهارت وتوانمندی افراد در سایر رشته ها نیز همانند فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای بالا رود گفت: ستاندن مدرک نباید هدف اصلی افراد باشد بلکه باید در کنار دریافت مدرک، مهارتها و توانمندی های فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی برای ورود به بازار کار نیز مورد توجه قرار گیرد.
معاون اول رئیس جمهوری با قدردانی از دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به خاطر تلاش در جهت تدوین سیاست های کلان نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی اشاره کرد: باید دستگاه های متولی در زمینه آموزش، مکلف شوند این سیاست ها را محقق سازند و گزارش های عملکرد خود و یا علت عدم تحقق را هر شش ماه یکبار به دبیرخانه شورا ارسال نمایند.
در این جلسه که وزرای تعاون کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیز حضور داشتند، دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی گزارشی از روند تدوین سیاست های کلان نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی ارائه کرد و بعد از بحث و تبادل نظر و اعمال برخی اصلاحات، این سیاست ها به تصویب رسید.
در این جلسه همین طور چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب شورا رسید و قرار شد برای تصویب نهایی در جلسه هیئت وزیران مطرح شود.


1400/03/11
22:51:04
5.0 / 5
891
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است