۱۳ هزار تن نهاده سال جاری میان دامداران كرمانشاه توزیع شد

۱۳ هزار تن نهاده سال جاری میان دامداران كرمانشاه توزیع شد به گزارش کار و درآمد مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه اظهار داشت: در ۲ ماه ابتدای سال جاری بیشتر از ۱۳ هزار تن نهاده توسط اتحادیه تعاونی کشاورزی و دامداری استان میان دامداران توزیع شد.


ایرج صفایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: سال قبل هم بیشتر از ۲۷ هزار نهاده توسط اتحادیه دامداران و شرکت گاوداران صنعتی توزیع شد.
او خرید کاه و علوفه پس از برداشت محصول را دیگر برنامه اتحادیه دامداران استان بیان کرد و اظهار داشت: در صورت تخصیص و تأمین اعتبار توسط سازمان جهاد کشاورزی و بانکهای عامل، اتحادیه دامداران نسبت به معرفی دامدارانی که تقاضای تسهیلات دارند اقدام می کنند.
وی خواهان تداوم عرضه نهاده های دامی یارانه ای و همینطور تخصیص سبوس به اتحادیه دامداران استان شد و تصریح کرد: اتحادیه تعاونی های کشاورزی و دامداری استان نهاده های دامی را در سامانه بازارگاه جهاد کشاورزی خریداری و بعد از تبدیل به کنسانتره از راه کارخانجات خوراک دام توزیع می کنند.
به گفته صفایی، تحویل نهاده به صورت خوراک دام باعث آنالیز جیره غذایی مناسب و صرفه جویی در هزینه می شود.
مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه ضمن اشاره به اهمیت تأمین خوراک بموقع دام برای استفاده در دامداریهای استان اظهار داشت: مدیریت تعاون روستایی استان و شبکه زیر پوشش آن با عنایت به وظیفه ذاتی خود آماده هرگونه کمک و مساعدت به بهره برداران بخش کشاورزی و دامداری استان است.
کرمانشاه قطب کشاورزی غرب کشور
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا؛ کشاورزی محور توسعه پایدار کرمانشاه و یکی از بخش های مهم این استان مرزی و چهارفصل است که علاوه بر تأمین نیازهای غذایی داخل استان، بخش زیادی از نیازهای کشور را هم تأمین و تضمین می نماید.
کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استانهای مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی به حساب می آید به طوریکه ۷۰ درصد مساحت استان را عرصه های منابع طبیعی با بیشتر از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.
همچنین بیشتر از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می شود.
داشتن ۱۱ اقلیم آب و هوایی، بارش های ۲ برابری نسبت به میانگین کشوری، چهار فصل بودن و تولید بیشتر از ۹۸ درصد محصولات زراعی و باغی در استان همچون ظرفیت ها و پتانسیل های بخش کشاورزی استان کرمانشاه است که
از این ظرفیت برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، افزایش درآمد کشاورزان و رونق اقتصادی استان بهره برد.
از مجموع جمعیت استان حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.منبع:

1400/03/15
12:49:02
5.0 / 5
570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است