نرخ بیكاری در آمریكا چقدر است؟

نرخ بیكاری در آمریكا چقدر است؟ کار و درآمد: نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان به زیر 6 درصد برگشت.


به گزارش کار و درآمد به نقل از اسوشیتدپرس، طبق انتظارات تحلیل گران بازار کار، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا اختتام ماه می کاهشی شد و رقم ۵.۸ درصد را ثبت نمود. این نرخ بیکاری که ۰.۳ درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول ۱۱ ماه اخیر است. از آوریل پارینه که نرخ بیکاری آمریکا با رسیدن به ۱۴.۸ درصد رکوردشکنی کرد، روند نزولی نرخ بیکاری آمریکا ادامه داشته است.
طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با کاهشی محسوس نسبت به ماه قبل به ۹ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر افزایش پیدا کرد که ۴۹۶ هزار نفر کمتر از ماه قبل است. با این وجود نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان هنوز فاصله بسیاری با نرخ بیکاری ۳.۵ درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی قبل از آن که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا بر اثر کرونا به تعطیلی کشیده شود. آمریکا بزرگ ترین کانون درگیر با کرونا در جهان شمرده می شود و بیش از ۶۱۱ هزار نفر از شهروندان این کشور جان خودرا بر اثر مبتلاشدن به کووید-۱۹ از دست داده اند.
بگفته وزارت کار آمریکا، شمار شاغلین تا اختتام ماین ماه با افزایش ۴۴۴ هزار نفری به ۱۵۱ میلیون و ۶۲۰ هزار نفر رسیده است. همین طور نرخ مشارکت با افزایش ۰.۲ درصدی نسبت به ماه قبل به ۶۱.۹ درصد رسیده است.
طبق اعلام مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای عفونی آمریکا تا حالا نیمی از مردم این کشور بطور کامل واکسینه شده اند. از آنجائیکه اقتصاد آمریکا درحال بازگشت به سطوح پیش از بحران است انتظار می رود سیر نزولی نرخ بیکاری و استخدام نیروهای جدید کماکان ادامه داشته باشد.
متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۲۰ معادل ۶.۲ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با ۱۴.۷ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.
منبع:

1400/03/15
15:33:02
5.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است