ابراز تاسف رییس مجمع هماهنگی تشكل های كشاورزی:

كشاورزی در بین وعده های رنگارنگ اقتصادی كاندیداهای انتخابات جایی نداشت

كشاورزی در بین وعده های رنگارنگ اقتصادی كاندیداهای انتخابات جایی نداشت به گزارش کار و درآمد رئیس مجمع هماهنگی تشکل های کشاورزی از رئیس صدا و سیما برای بی توجهی به کشاورزان در مناظره تلویزیونی ریاست جمهوری، انتقاد نمود و اظهار داشت: در مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری به جامعه کشاورزی بی توجهی شد.به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مسعود اسدی با انتقاد از عملکرد صداو سیما در اولین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و بی توجهی به جامعه کشاورزی در مناظره تلویزیونی نامزهای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: لازم می دانم به نمایندگی از میلیونها کشاورز ایرانی ابراز گله و ناراحتی و انتقاد شدید خویش را از شخص ریاست سازمان صدا و سیما و کمیسیون نظارت بر تبلیغات ریاست جمهوری اعلام کنم. در حالیکه حداقل ۵۰ درصد معیشت مردم ایران چه در روستا و چه در بیشتر شهرهای کشور وابسته به کشاورزی و صنف کشاورزی است متاسفانه مسؤلان محترم صدا و سیما و کارشناسان فنی که برنامه مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری را تدارک دیدند در مناظره شب گذشته به نحو بسیار غیرقابل منتظره ای نه تنها به جامعه کشاورزی بی توجهی کردند بلکه بنظر من به جامعه کشاورزی توهین شد.
وی افزود: در حالیکه کشاورزان ما گرفتار مشکلات فراوان و عدیده ای هستند و کشاورزی کشور نفس های آخر را می کشد از ۲۱ سوالی که از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری پرسیده شد تنها یک سوال در مورد آب و کشاورزی آنهم این که چگونه آب در بخش کشاورزی باید کمتر مصرف شود و چگونه صرفه جویی آب در بخش کشاورزی داشته باشیم عنوان شد و این مورد سبب ناامیدی و نگرانی جامعه کشاورزان شده است.
وی بیان نمود: کلا در برنامه های تلویزیونی و سوالاتی که کارشناسان برای مناظره مطرح می کنند متاسفانه صدا و سیما اصلا به این مسئله دقت نمی کند و این سبب تاسف بخش کشاورزی است که در چنین شرایطی که این بخش تنها بخشی است که هم می تواند امنیت غذایی را تأمین کند و هم کشور را از رکود اقتصادی و بحران بیکاری نجات دهد این گونه مورد بی مهری و بی توجهی قرار می گیرد.
رییس مجمع هماهنگی تشکلهای کشاورزی ایران اظهار داشت: لازم است هم شخص محترم ریاست صدا و سیما و هم کمیسیون نظارت به این قضیه ورود کنند و در ادامه کار حداقل ۲۰ درصد حجم برنامه و سوالات را به بخش کشاورزی اختصاص بدهند.
اسدی عنوان کرد: همینطور کاندیداهای محترم در مورد بخش کشاورزی بسیار ضعیف ظاهر شدند و متاسفانه در بین برنامه ها و وعده های رنگارنگ اقتصادی خودشان به هیچ وجه به بخش کشاورزی که مهم ترین بخشی است که می تواند کشور را از این وضعیت انفعال اقتصادی خارج کند توجه نکردند. کاندیداهای محترم باید بدانند در حالیکه کشور تحت تحریم های ناجوانمردانه غرب قرار دارد تنها بخشی که می تواند به فوریت و در کوتاه مدت حتی وعده های اقتصادی آنها در مورد اشتغال، بیکاری و حتی رکود اقتصادی و تورم را درمان کند بخش کشاورزی است ولی مشخص است این عزیزان برنامه خاص و مدون برای بخش کشاورزی ندارند. هر کس از کشاورزان ایران رای می خواهد باید با ذکر جزئیات برنامه ها و طرح های خود برای کشاورزان را در صدا و سیما اعلام نماید.
وی در انتها اظهار داشت: توجه همه کشاورزان را به ادامه نظرات و سیاست های کاندیداهای ریاست جمهوری جلب می کنم و از آنها می خواهم خارج از هر گونه تعلق حزبی، قومی و جناحی فقط و فقط به کاندیدایی رای بدهند که بهترین برنامه را برای بخش کشاورزی عرضه بدهد و بدانند اگر این دور هم بخواهند بر پایه احساسات و سایر تعلقات رای بدهند پیش از آخر ۴ سال ۹۰ درصد کشاورزی ایران تعطیل خواهد شد.
نخستین جلسه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته (شنبه ۱۵ خرداد) برگزار شد.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان دوره ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی (برای ۱۱ حوزه انتخابیه؛ آستانه اشرفیه، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تفرش، بهار و کبودرآهنگ، گچساران و میانه و برای شش کرسی مجلس شورای اسلامی) و دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (برای ۴ حوزه انتخابیه؛ تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران) برگزار می شود.
سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن مهرعلی زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.منبع:

1400/03/16
16:09:06
5.0 / 5
740
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است