در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد

اصلاح انواع قراردادهای كار در دولت آینده

اصلاح انواع قراردادهای كار در دولت آینده دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با تکیه بر رفع هرگونه تبعیض در بکارگیری نیروهای کار بر اصلاح انواع قراردادهای کار و نظام پرداختی ها در دولت آینده تاکید نمود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، درباره مطالبات جامعه کارگری از کاندیداها و محوریت کارگران در برنامه های آنها اظهار نمود: در مورد کاندیداها مسئله مهم این است که پیش از عرضه برنامه، کارنامه عملی از خود داشته باشند. وقتی مناظره های قبلی، برنامه ها و دیدگاه های کاندیداها را ملاحظه و بررسی می نماییم برخی کاندیداها شعار می دهند در حالیکه سالهای متمادی در کشور مسئولیت داشتند. انتظار این بود که در برنامه هایی که ارائه می دهند، برنامه مشخصی هم برای کارگران داشته باشند ولی اطلاعات چندانی درباره مسائل و مشکلات جامعه کارگری وجود نداشت.

وی افزود: در دیداری که با بعضی از کاندیداها داشتیم و مسائلی که مطرح کردیم دیدگاه آنها این است که باید اشتغال پایدار در کشور ایجاد و جلوی اخراج های ظالمانه گرفته شود. ما انتظار داریم کاندیداها تشکل های رسمی کارگری و حتی کارفرمایی را بشناسند و قانون کار و قانون تأمین اجتماعی را مطالعه کرده باشند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه توجه به چنین موضوع هایی در جامعه کارگری تأثیرگذار است، اظهار نمود: وقتی کارگران احساس کنند که در برنامه های کاندیداها جا دارند و به مطالبات آنها توجه می شود، برای حضور پای صندوقهای رأی انگیزه پیدا می کنند.

ابوی درباره تنوع قراردادهای کار و پرداختهای متفاوت به نیرو های کار در مواضع برخی کاندیداها هم اظهار داشت: در دیدارهای خود با کاندیداها راهکارهایمان را در مورد برخی مسایل و موضوعات همچون قراردادهای کار ارائه کردیم. هم اکنون ۹۵ درصد کارگران قرارداد موقت هستند ولی وقتی شغلی دائمی و پایدار می باشد معنا ندارد که قرارداد آن موقت باشد.

این مقام مسئول کارگری خاطرنشان کرد: وقتی سرمایه ای در جایی پیچ می شود و ما این همه اختیار و بودجه دولتی داریم چرا باید پیمانکار بگیریم و ۳۰ درصد هزینه بیشتر بدهیم؟

وی با تکیه بر اصلاح قراردادهای کار ابراز امیدواری کرد: در دولت آینده مبحث اصلاح قراردادهای کار و تنوع قراردادها در دستور کار قرار گیرد و نظام پرداختی ها مورد بازنگری قرار گیرد.

به قول ابوی هم اکنون در بعضی مجموعه ها بخشی از نیروهای کار، کارمندی و قسمتی دیگر کارگری هستند و با پرداخت های متفاوت به کار گرفته شده اند در حالیکه نباید تبعیض بین نیروهای کار دیده شود و حقوق آنها مورد اجحاف قرار گیرد.

منبع:

1400/03/21
20:13:52
5.0 / 5
331
تگهای خبر: اشتغال , جامعه , حقوق , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است