سخنگوی صنعت برق اعلام كرد:

شروع واردات برق از جمهوری آذربایجان

شروع واردات برق از جمهوری آذربایجان سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: بمنظور کاهش محدودیت های تامین برق از روز پنجشنبه گذشته واردات برق از جمهوری آذربایجان شروع شد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، «مصطفی رجبی مشهدی» اضافه کرد: با سنکرون شدن خطوط انتقال برق مغان به شبکه برق جمهوری آذربایجان، واردات برق از این کشور شروع شد.
وی افزود: اکنون ۷۳مگاوات برق از این خط انتقال به شبکه داخلی ایران تزریق می شود.
رجبی مشهدی اشاره کرد: میزان برق وارداتی از این خط انتقال تا ۱۳۰مگاوات در ساعت پیک مصرف قابل افزایش است.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه صنعت برق همه توان و ظرفیت های خودرا برای تامین برق مورد نیاز داخل به کار گرفته است، اضافه کرد: در کنار بکارگیری همه ظرفیت ها برای واردات و افزایش تولید برق، مشترکان خانگی با سهم پنجاه درصدی در اوج مصرف از نقشی بسیار موثر در این میان برخوردار می باشند.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح های تشویق محور مدیریت مصرف در ساعت اوج بار، اظهار داشت: مشترکان خانگی می توانند تنها با بکار بستن سه راه حل ساده از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری نمایند.
رجبی مشهدی افزود: استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعت گرم روز(۱۲ تا۱۸) با اهمیت ترین راهکارها برای تامین برق همه مشترکان و پایدار ماندن شبکه برق کشور است.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: هفته آتی که هفته گرمتری خواهد بود اوج نیاز (پیک) مصرف به ۶۰ هزار مگاوات افزایش می یابد.
«مصطفی رجبی مشهدی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: رسیدن به این اوج نیاز مصرف، رکورد تازه ای برای صنعت برق خواهد بود.
وی افزود: پیش بینی این است که بتوان ۵۴ هزار مگاوات از این مقدار را تولید برق کرد.


1400/03/22
14:03:53
5.0 / 5
366
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است