رئیس كمیسیون صنایع مجلس:

دولت آینده به مطالبات بخش خصوصی بیشتر توجه كند

دولت آینده به مطالبات بخش خصوصی بیشتر توجه كند به گزارش کار و درآمد ایرنا- رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از پیشنهادهای ما به رئیس جمهوری آینده، توجه بیشتر به مطالبات بخش خصوصی و استفاده از نظرات این حوزه در معرفی حداقل ۵ وزیر کابینه به مجلس است.


به گزارش روز شنبه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مشهد، عزت الله اکبری تالارپشتی، در نشستی با اعضای کمیسیون های صنعت و معدن این اتاق اضافه کرد: بخش خصوصی در اقتصاد کشور نقش مهمی دارد و باید از نظرات این بخش در قوانین اقتصادی استفاده گردد.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: مجلس هم در قانون گذاری ها پذیرای نظرات بخش خصوصی است و در اصلاح قانون معادن از نظرات این بخش استفاده می نماید.
اکبری با اشاره به اینکه در بازاریابی خارجی هم باید از حضور تجار و بازرگانان استفاده کرد، اضافه کرد: ما در ۱۴۰ کشور سفیر و نماینده تام الاختیار داریم و اگر هر یک از آنها برای یک قلم کالا زمینه سازی صادراتی انجام دهند، ۱۴۰ قلم کالا بازار صادراتی خویش را پیدا می کند. معتقدم برای این کار باید بخش خصوصی و اتاق بازرگانی را وارد ماجرا کرد.
وی افزود: ما تجار مقیم در کشورهای دیگر داریم و باید از ظرفیت آنها استفاده نماییم که این کار هزینه ای برای کشور ندارد و سود بسیاری به دنبال خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: یکی از طرح های ما در مجلس یازدهم متمرکز بر بحث پشتیبانی از تولید است که شامل چند بخش می شود، نخست این که هیچ واحد تولیدی به هیچ عنوان نباید پلمب شود؛ دوم این که خط مجازات در کشور ما در حوزه اقتصاد، صنعت و تولید عوض شود، اگر فعال اقتصادی کار خلافی انجام داده و جرم او برای قاضی اثبات شده است، در هنگام مجازات، نباید زندانی شود بلکه باید کاری اقتصادی انجام دهد؛ به صورت مثال، کارخانه ای دیگر ایجاد نماید.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به اهمیت مبحث مطالبه گری در سطح جامعه، بیان نمود: متاسفانه روحیه مطالبه گری و پیگیری امور با هدف مشارکت گری در جامعه ما به سطح پایینی کاهش پیدا کرده است و حال آنکه همه باید مطالبه گر باشیم.
وی اضافه کرد: یکی از مطالبات جوانان در کشور ما، تسهیل شرایط ازدواج است. دولت باید نظام جامع تأمین اجتماعی داشته باشد. نیازهای جوانی که درصدد ازدواج است، باید در آن نظام پیشبینی و تامین گردد.
اکبری با اشاره به اینکه هدایت نقدینگی به سمت زیرساخت باید از جانب دولت انجام گیرد، تصریح کرد: در این حوزه رئیس جمهوری بعنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور باید پاسخگو باشد. او باید در میدان کار باشد و همه را در این حوزه بسیج کند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: هیچکس نباید جرات نادیده گرفتن مردم را داشته باشد. امیدواریم رئیس جمهور بعدی دولتی مقتدر و کارآمد تشکیل دهد و کشورمان ساماندهی گردد. ایران ما امروز جز مدیریت ناکارآمد، مشکلی ندارد.
اکبری در بخش دیگری از سخنانش به برخی تصمیمات دولت در حوزه واردات خودرو اشاره و تصریح کرد: نظرم این است که آزادسازی واردات خودرو نباید اتفاق بیفتد چونکه معتقدیم این واردات یا باید از مجرای خودروساز و یا از مجرای قانونی دیگری صورت بگیرد.منبع:

1400/03/22
22:03:25
5.0 / 5
381
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , جامعه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است