وزیر راه:

نظام حمل و نقل باید ایمن و روان باشد

نظام حمل و نقل باید ایمن و روان باشد وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: نظام حمل و نقل و جریان ترافیک باید با ساختار منظم و سازمان یافته خود و با بهره گیری از ظرفیت هایی که می تواند حمل و نقل روان و ایمن بوجود آورد، برنامه ریزی و اجرا شود.


محمد اسلامی، شامگاه شنبه در مراسم بهره برداری از مجموعه پل ها و تقاطع چهارسطحی شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اصفهان اضافه کرد: در وضعیت جنگ اقتصادی فعلی که تمام مسیرهای مالی مسدود است، اجرای طرح های مهم شهری و استانی، تنها با باور، امید و تلاش دست اندرکاران میسر خواهد بود.
وی با اشاره به این که کشور روزهای سختی را طی کرده و اظهارنظر در باره آن بدون علم به همه امور مربوط به اداره کشور امری سهل است، اشاره کرد: کشور تشنه و منتظر توسعه بیش از پیش است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: حلقه چهارم ترافیکی برای تمام منطقه اصفهان بزرگ تکمیل خواهد شد و حلقه پنجم نیز در قالب کنارگذر شرق به غرب و یک قطعه از آزادراه شمالی- جنوبی کشور که قسمتی از آن انجام شده است، ایجاد خواهد شد.
وی حلقه پنجم ترافیکی را به طول ۱۸۰ کیلومتر اعلام و افزود: این حلقه تا سه راه مبارکه راه اندازی خواهد شد.
اسلامی تصریح کرد: این حلقه، بار ترافیکی زیادی را در اصفهان می کاهد و خدمت بزرگ و رفاه چشمگیری برای این دیار ایجاد خواهدنمود.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، مراسم بهره برداری رسمی از پروژه مجموعه پل ها و تقاطع چهارسطحی شهید سپهبد قاسم سلیمانی، امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار، فرماندار و شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان انجام شد.
مجموعه پل ها و تقاطع چهارسطحی شهید سپهبد قاسم سلیمانی، نقطه صفر حلقه حفاظتی اصفهان واقع در ورودی این شهر از سمت خوراسگان در منطقه ۱۵ شهرداری با هزینه ۲۱۷۰ میلیاردریال در مدت ۲۰ ماه از طرف شهرداری اصفهان راه اندازی شده است.
این تقاطع دارای پنج قطعه پل با طول ۱.۵ کیلومتر است که کاهش آلودگی هوا، افزایش ایمنی تردد شهروندان، کاهش زمان سفر و روانسازی ترافیک شرق اصفهان را به ارمغان می آورد.
عملیات این پروژه شامل راه اندازی پل ها، خاکریزی، بتن و آرماتوربندی با هزینه ۱۶۰ میلیارد تومان انجام و برای آزادسازی آن نیز ۲۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
۱۳ کیلومتر تاسیسات آب و گاز و مخابرات در این محور با هزینه پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جابه جا شده است.
برای روشنایی معابر و کابل کشی این طرح، چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، برای راه اندازی فضای سبز سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان، برای نصب تجهیزات ترافیکی تابلو و دوربین و تجهیزات ایمنی هفت میلیارد تومان و برای نورپردازی و زیباسازی ۶ میلیارد تومان هزینه شده است.
راه اندازی چهارمین حلقه ترافیکی شهر اصفهان سال ۸۵ مطرح و سال ۸۹ مصوب شد، اما چندین سال طول کشید تا عملیات اجرائی این رینگ به طول ۸۰ کیلومتر پیرامون اصفهان شروع شود.
رینگ چهارم مقرر است علاوه بر کارایی ترافیکی، دورتادور اصفهان را دربرگرفته و ساخت و سازها و توسعه شهر را خارج از این حلقه محدود کند، بنا بر این بعنوان حلقه حفاظتی شهر اصفهان هم نامگذاری شده است.
حدود ۵۰ کیلومتر از این رینگ در محدوده شهر اصفهان و مابقی در شهرهای دولت آباد، خورزوق، خمینی شهر، درچه و شهر ابریشم قرار دارد.1400/03/23
10:11:47
5.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است