مدیركل دفتر بازرگانی محصولات كشاورزی خبرداد:

خریدتضمینی 1 و یك دهم میلیون تن گندم در 22 استان

خریدتضمینی 1 و یك دهم میلیون تن گندم در 22 استان به گزارش کار و درآمد مدیرکل دفتر تجاری محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اعلان اینکه خوزستان بیشترین میزان خرید گندم در کشور را به خود مختص کرده است اظهار داشت: شبکه اتحادیه تعاون روستایی تا حالا موفق به خرید یک میلیون 100 هزار تن گندم از 22 استان کشور شده است.


به گزارش روز چهارشنبه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران (پات)، «رامین گیلانشاهی» اضافه کرد: اتحادیه مرکزی تعاون روستایی کشور در جهت سیاست های حمایتی و اقتصادی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دستیابی به خوداتکایی در حوزه تولید گندم، پشتیبانی از کشاورزان و توسعه کارهای تجاری مبادرت به خرید تضمینی و مباشرتی گندم در استانهای تولیدکننده گندم کرده است.
مدیرکل دفتر تجاری محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اعلان اینکه عملیات خرید توسط ۲۶۵ مرکز خرید در سراسر کشور انجام شده است اظهار داشت: این میزان خرید ۴۷ درصد گندم خریداری شده کشور را شامل می شود.
گیلانشاهی به ادامه این طرح تا اختتام شهریور ماه اشاره نمود و اظهارداشت: این طرح با شروع و اختتام فصل برداشت دیگر استانهای کشور به تدریج ادامه خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به ۲۲ استانی که تا حالا خرید گندم در آنها انجام شده است، اظهار داشت: تا حالا در استانهای هرمزگان، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، بوشهر، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، فارس، قم، قزوین، سمنان و... خرید گندم انجام و یا در حال انجام می باشد.
وی اشاره کرد: طبق آمارها از حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم در سطح کشور خریداری شده، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی کشور خریداری شده است.
مدیرکل دفتر تجاری محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اعلان اینکه این سازمان سهم به سزایی در خرید مباشرتی گندم کشور دارد، اظهار داشت: حالا نیمی از گندم تولید شده کشور توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.
وی به ظرفیت و پتانسیل های سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور اشاره نمود و اضافه کرد: این سازمان همیشه از تمام ظرفیت خود در حوزه خریدهای مباشرتی همچون خرید گندم، کلزا، دانه های روغنی و چای استفاده می نماید.
گیلانشاهی با اعلان اینکه حالا تجارت بین شبکه ای در دستور کار ما قرار دارد، تصریح کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک با راه اندازی طرح تجارت بین شبکه ای، به شکل فزاینده ای از ظرفیت مراکز جمع آوری برای سایر محصولات کشاورزی و ارائه آن در فروشگاه های تحت پوشش شبکه تعاون روستایی در سراسر کشور استفاده گردد.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، طبق مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد از ۳۱ فروردین قیمت هر کیلوگرم گندم خرید تضمینی به پنج هزار تومان رسید، یعنی مبلغ یک هزار تومان به هر کیلوگرم گندم معمولی و دوروم خرید تضمینی افزوده شد. این در حالی است قبل از این قیمت هر کیلوگرم گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود که با حمایت دولت به پنج هزار تومان رسید.منبع:

1400/03/26
22:32:44
5.0 / 5
399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است