در گفت وگو با كار و درآمد تاكید شد

پرداخت وام مسكن مدت دار و كم بهره به كارگران

پرداخت وام مسكن مدت دار و كم بهره به كارگران کار و درآمد: نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی بر لزوم سهل الوصول تر شدن مسکن کارگران اصرار کرد و پرداخت وام های مسکن مدت دار با بهره کم به کارگران را خواهان شد.هادی ساداتی در گفت و گو با ایسنا، درباره تامین مسکن کارگران و طرح های قابل اجرا در زمینه مسکن کارگری اظهار نمود: اگر می خواهیم وارد بحث ساخت مسکن شویم، باید طرح های نیمه کاره را با هر عنوان و هر شکلی به نتیجه برسانیم.

وی اضافه کرد: بیشتر واحدهای مسکنی که حالا نیمه کاره هستند و زیر ساخت های اولیه را ندارند دارای وام های دولتی هستند که روزانه کنتور می اندازد پس معتقدم ابتدا باید طرح های نیمه کاره را به نتیجه برسانیم و بعد در مورد طرح های جدید دیگر در بخش مسکن تصمیم گیری نماییم.

نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی افزود: طرح مسکن مهر چند سال قبل آغاز شد و دولت بعد به این نتیجه رسید که نمی توان چندین سال سرمایه زیادی را در آن راکد نگه داشت پس تکمیل آنرا مجدداً بر عهده گرفت تا زودتر تمام شود.

ساداتی بر پرداخت وام های مسکن مدت دار و کم بهره به کارگران اصرار کرد و اظهار داشت: کارگران توان پرداخت اقساط وام را ندارند مگر آنکه اقساط وام مسکن برای گروه کارگری مدت دار باشد و وام ها با بهره پایین پرداخت گردد، یعنی اگر مقرر است به کارگری ۴۰ میلیون تومان وام پرداخت گردد ۴۰۰ میلیون تومان در مدت ۴۰ سال از کارگر بازپرداخت گرفته نشود.

وی در آخر با اشاره به سهل الوصول کردن وضعیت مسکن کارگران اشاره کرد: انتظار ما اتمام تمام طرح های نیمه کاره و به نتیجه رساندن آنها و و انتقال آنها با نگرش کارگری به حوزه کارگری است و امیدواریم شرایط آسان تری برای تامین مسکن و خانه دار شدن کارگران فراهم گردد.

منبع:

1400/03/28
13:51:01
5.0 / 5
370
تگهای خبر: سرمایه , كارگر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است