مدیركل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تشریح كرد

جزییات رویداد كمند با موضوع كار، مهارت و نوآوری دختران دانشجو

جزییات رویداد كمند با موضوع كار، مهارت و نوآوری دختران دانشجو کار و درآمد: مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، آشنایی دانشجویان با مفاهیم مهارت، نوآوری و کارآفرینی، ایجاد ارتباط بین دانشجویان و شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و صندوق های پشتیبانی از کارآفرینی، ارائه محصولات دانشجویان برای بازدید دانشجویان و صاحبان صنایع، ایجاد فضای بانشاط و احساس کرامت دادن به دانشجویان و برگزاری کارگاه های تخصصی کار و مهارت افزایی برای دانشجویان دختر را همچون اهداف رویداد کمند عنوان نمود.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، محمدهادی عسگری ضمن تشریح موضوع کار، مهارت، نوآوری دانشجویان دختر (کمند) اظهار داشت: کار، فعالیتی منظم است که در ازای دریافت پول انجام می شود. همچنین، اصطلاح مهارت، اشاره به توانایی هایی دارد که الزاماً ذاتی نیستند، اما قابل پرورش هستند، به ویژه در نحوه انجام وظیفه فرد و نه در توانایی های بالقوه او انعکاس می یابند. بدین سبب ضابطه اصلی مهارت، اقدام مؤثر در وضعیت متغیر است. نوآوری به مفهوم پیاده کردن ایده ناشی از خلاقیت است که بصورت یک محصول یا خدمت تازه ارائه شود. رویداد نیز هر موقعیتی است که برای آن برنامه ریزی شده باشد که در اینجا رویداد کمند نامیده می شود.

عسگری با اشاره به اهداف رویداد، بیان کرد: آشنایی دانشجویان با مفاهیم مهارت، نوآوری و کارآفرینی، ایجاد ارتباط بین دانشجویان و شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و صندوق های پشتیبانی از کارآفرینی، ارائه محصولات دانشجویان برای بازدید دانشجویان و صاحبان صنایع، ایجاد فضای بانشاط و احساس کرامت دادن به دانشجویان و برگزاری کارگاه های تخصصی کار و مهارت افزایی برای دانشجویان دختر همچون اهداف این رویداد است.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم با اشاره به ضرورت برگزاری رویداد کمند، اشاره کرد: با توجه به این که طی سالیان گذشته تعداد دختران تحصیلکرده رو به افزایش است و این خود نشان دهنده علاقه مندی ایشان به ایفای نقش های جدی و اثربخش درون جامعه است، لازم است به دانشجویان دختر بعنوان پیشروهای زنان جامعه نگریست و آموزش های مناسب بمنظور آشنایی آنها با فضای کسب وکار پس از دانش آموختگی ارائه شود.

وی افزود: هم اکنون با پیشرفت کشورهای دنیا در تمام زمینه های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، سیاسی و همین طور گسترش تکنولوژی که به سرعت درحال بالا رفتن است، باید آموزش های تخصصی مناسب به دانشجویان داده شود تا بتوانند به خوبی در فضای کسب وکار مشغول به فعالیت شوند. بدون شک کلاس های درس دانشگاهی در هر رشته ای جوابگوی تمام نیازهای جامعه نیست و برای اشتغال لازم است تا دانش آموختگان با مفاهیمی همچون کارآفرینی، نوآوری و کسب مهارت بطور جدی آشنا گردند. امروزه بیشتر سازمان ها و صنایع به دنبال کسانی هستند که یا مهارت تخصصی و یا ایده و نوآوری داشته باشند. برای حضور فعال دراین زمینه لازم است دانشگاه ها با در نظر گرفتن شرایط جامعه نسبت به برگزاری دوره های مختلف مهارت افزایی، آشنا کردن دانشجویان با کارآفرینی، برگزاری جشنواره و نمایشگاه های کار، مهارت و نوآوری زمینه های لازم برای حضور مؤثر دانشجویان را فراهم آورند.

عسگری، محورهای رویداد را گردشگری، مهندسی و فناوری اطلاعات، تولیدات غذایی و خوراکی، پوشاک و دوخت، صنایع دستی، صنایع خلاق، محیط زیست، گرافیک و هنرهای تجسمی خواند و اظهار داشت: پروسه رویداد نیز شامل اعلام فراخوان ایده، برگزاری دوره های آموزشی، تبدیل ایده به طرح شغلی، انتقال تجربه و بهره گیری از خدمات مشاوره ای، گفت و گو با افراد خبره و یا صاحب نظر، ارزیابی و انتخاب طرح های برگزیده است.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم اظهار نمود: عناوین دوره های آموزشی نیز شامل کارگاه فن بیان و ارائه مطلب، کارگاه بازاریابی و جذب مشتری و سرمایه گذار، کارگاه برندسازی ایده ها و آشنایی با حق مالکیت فکری اثر، کارگاه آشنایی با اصول کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، کارگاه آشنایی با امور مالی، کارگاه آشنایی با صنایع و شرکت های موفق و کارگاه آشنایی با برخی از محورهای رویداد بصورت تخصصی است. همچنین، کارگاه آشنایی با استارت آپ، کارگاه پرورش افکار، کارگاه تیم سازی و کار گروهی، کارگاه انتقال تجربه کارآفرینان و صاحبان صنایع نمونه استانی نیز از دیگر عناوین دوره ها خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی بیان کرد: اعطای گواهی نامه های معتبر مهارت های شغلی از طرف هر یک از دانشگاه های مجری، دریافت لوح تقدیر و تندیس رویداد، جایزه نقدی برای برگزیدگان و گروه های شایسته تقدیر، معرفی تیم های اول تا سوم به صندوق کارآفرینی امید جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و اعطای هزار میلیون ریال به نفر اول، ۵۰۰ میلیون ریال به نفر دوم و ۳۰۰ میلیون ریال به نفر سوم همچون برنامه های حمایتی طرح است.

منبع:

1400/03/28
20:52:51
5.0 / 5
463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است