داستان سرگردانی ۳۰ ساعته مسافران ایرانی در فرودگاه روسیه چه بود؟

داستان سرگردانی ۳۰ ساعته مسافران ایرانی در فرودگاه روسیه چه بود؟ به گزارش کار و درآمد دو روز گذشته مسافران پرواز تهران-مسکو بعد از رسیدن به مقصد، حدود ۳۰ ساعت در فرودگاه شرمیتووا روسیه سرگردان شدند و مشکلات گوناگونی برای آنها به وجود آمد و به نظر می آید مشکل حضور تعدادی اتباع کشور افغانستان در این پرواز بودند که قصد مهاجرت غیرقانونی به اروپا را از این طریق داشته اند اما به ایران بازگردانده شدند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، روز پنجشنبه هفته گذشته حدود ۳۷ مسافر ایرانی در فرودگاه شرمیتووا در روسیه و بعد از پرواز از تهران به این کشور ۳۰ ساعت سرگردان شده بودند و رحمت الله رفیعی - رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران- در اینباره به ایسنا گفته بود که بامداد روز پنجشنبه دو پرواز از تهران به مقصد روسیه انجام شد، یکی از این پروازها به شرکت روسی ایرفلوت تعلق داشت که ۳۷ مسافر آن ایرانی بودند و حوالی ساعت ۴: ۵۰ بامداد روز پنجشنبه ۲۷ خردادماه تهران را به مقصد فرودگاه شرمیتووا روسیه ترک کرد. شرکتهای هواپیمایی خارجی اگر از ویزای مسافر مطمئن نباشند هیچگاه اجازه سوار شدن نمی دهند.

وی اضافه کرد: حوالی ساعت ۷: ۳۰ بامداد همان روز یک پرواز ایرانی با بیشتر از ۱۷۰ مسافر به همین مقصد انجام شد. مسافران هر دو پرواز هنگام خروج از فرودگاه گرفتار مشکل شدند. اما با پیگیری سفارت ایران تمام مسافران پرواز ایرانی بعد از چند ساعت معطلی، اجازه خروج از فرودگاه را گرفتند، اما ۳۷ مسافر ایرانی پرواز روس بیشتر از ۳۰ ساعت است که در فرودگاه سرگردان و معطل هستند و به بخشی انتقال داده شده اند که به هیچ امکاناتی دسترسی ندارند، درحالیکه در میان شان دو کودک شیرخوار و افرادکهنسال حضور دارند.

رفیعی درباره علت نگهداری این مسافران ایرانی، افزود: همه این مسافران با Fan ID و بلیت بازی های جام ملت های اروپا به روسیه سفر کرده اند و هیچ کار غیرقانونی هم نه انجام شده و نه گزارش شده است. اگر روسیه برخورد سختگیرانه ای با مسافران دارد و حتی اگر ادعاهایی مطرح شده، سفارت ایران در روسیه باید پیگیر وضعیت شهروندان ایرانی باشد، درحالیکه در پاسخ به پیگیری های آژانسی که این مسافران از راه آن اقدام نموده اند گفته درگیر انتخابات است و در نهایت هم بعد از اعزام یکی از کارمندان خود به فرودگاه، اظهار داشت که این مسافران با مجوز جعلی آمده اند و آژانس ها را مقصر دانست که چرا تور و بلیت فروخته اند و مسافر می فرستند.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران درباره ادعاهایی که در ارتباط با جعلی بودن مجوز ورود این مسافران مطرح گردیده است، اظهار نمود: مرز روسیه به خاطر کرونا مدتهاست به روی پاکستان، افغانستان، هند و ایران بسته است. تمام مسافران با Fan ID روسیه می روند که قابل استعلام است و اقدام غیرقانونی نیست. اگر شائبه مهاجرت غیرقانونی این افراد از روسیه با Fan ID وجود دارد، این سوال مطرح است که آیا این شائبه درباره ترکیه و یا هر کشور دیگری وجود ندارد؟ روسیه خود این Fan Id و بلیت بازی های جام اروپا را در دسترس قرار داده و هر مسافری می تواند آنرا تهیه نماید، چرا با شهروند ایرانی این برخورد شده است.

گرچه مسؤلان حوزه هوانوردی پاسخی به این ماجرا نداده اند و معتقدند به آنها از منظر وظیفه قانونی ارتباطی ندارد اما پیگیری های خبرنگار ایسنا نشان داده است برخی از مسافران این پرواز شرکت هواپیمایی ماهان که از اتباع افغانستان بوده اند و مجوزهای لازم را برای ورود به روسیه را نداشتند و متولیان فرودگاه شرمیتووا روسیه به تصور و گمان این که این مسافران قصد مهاجرت غیرقانونی به اروپا از راه این کشور را داشته اند اجازه خارج شدن از فرودگاه روسیه را به دیگر مسافران را هم نداده اند و همین مسئله سبب اعتراض ایرانیان در این کشور شده است.

منبع:

1400/03/31
10:26:08
5.0 / 5
457
تگهای خبر: پرواز , خدمات , شركت , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است