در گفت و گو با كار و درآمد تاكید شد

بهبود فضای كسب و كار در دولت رئیسی

بهبود فضای كسب و كار در دولت رئیسی به گزارش کار و درآمد یک کارشناس حوزه کار با تکیه بر بسیج امکانات و سرمایه ها در پشتیبانی از تولید و کسب و کارها اعتقاد دارد برای آنکه رتبه ایران در حوزه کسب و کار بهبود یابد لازم است اصلاحات گسترده ای در زمینه رفع موانع قانونی کسب و کار، صدور مجوزها و اعمال مشوق های کارآفرینی اتفاق بیفتد تا گشایش در بازار کار به وجود آید.حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا درباره بهبود فضای کسب و کار در دولت سیزدهم اظهار نمود: باوجود اقداماتی که طی چند سال قبل در این خصوص صورت گرفته ولی رتبه جهانی ما در حوزه کسب و کار یک رتبه سه رقمی است که اصلا مناسب نمی باشد.

وی با تکیه بر رفع موانع کسب و کار در کشور اظهار داشت: باید اصلاحات گسترده ای در مورد رفع موانع به لحاظ قانونی، صدور مجوزها و مشوق های کارآفرینی برای کسب و کار در کشور صورت گیرد تا این رتبه بهبود یابد.

این کارشناس حوزه کار افزود: صرفنظر از رتبه ۱۴۵ ایران در شاخص کسب و کار طی سال های گذشته که به هیچ وجه مناسب نبود، رتبه ما بر مبنای آخرین اعلام صندوق بین المللی پول و بانک جهانی ۱۲۷ به بالا است در حالیکه این رتبه باید به زیر ۲۵ بیاید که بتوانیم از یک فضای بسیار مطلوب و مساعد برای ایجاد کسب کار در کشور بهره برداری نماییم.

حاج اسماعیلی خاطرنشان کرد: با رتبه فعلی امکان این که گشایشی در حوزه کسب و کار و اشتغال ایجاد نماییم ناممکن است و لازم است سیاستها در جهت رفع موانع اشتغال و بهبود فضای کسب و کار اتخاذ شود.

وی در عین حال بر لزوم تجمیع امکانات و سرمایه های کشور برای پشتیبانی از کارآفرینان تصریح کرد و اظهار داشت: سومین مانع پیش روی کسب و کار و تولید در کشور عدم حمایت مالی و بانکی است بنابر این معتقدم امکانات کشور برای شکل گیری تولید و پشتیبانی از کسب و کار باید بسیج شوند و بانکها، سرمایه ها، امکانات و اقدامات، مشاوره های فنی و سیاستگذاری های کشور همه در جهت تولید و پشتیبانی از کارآفرینان باشد.

به قول این کارشناس حوزه کار دولت و سیستم بانکی یکی از ابزارهای مهم در حوزه کسب و کار به شمار می روند ولی تا زمانی که به جای نقش حمایتی، رقیب بازار و کسب و کارها باشند نمی توان بهبود فضای کسب و کار را انتظار داشت بنابراین این مسایل باید برطرف و اصلاح گردد تا گشایش در بازار کار کشور به وجود آید.
1400/04/01
21:12:10
5.0 / 5
638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است