افزایش بلیت هواپیما در دستور كار نیست

وزیر راه: 55 هزار كامیون بالای 49 سال عمر در جاده ها تردد دارند

وزیر راه: 55 هزار كامیون بالای 49 سال عمر در جاده ها تردد دارند به گزارش کار و درآمد وزیر راه و شهرسازی چند روز پس از حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سربازان، اظهار داشت: برنامه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کُند پیش می رود که در این خصوص دو نهاد مربوطه در امر نوسازی باید پاسخگوی معطلی و نتیجه ندادن طرح نوسازی در کشور باشند.


«محمد اسلامی» بعدازظهر امروز (شنبه-پنجم تیرماه) و در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری در بخش مسکن، در جمع خبرنگاران درباره علت واژگونی اتوبوس خبرنگاران، اضافه کرد: امروز جلسه فوق العاده کمیسیون عالی ایمنی راه ها را برگزار کردیم تا علت حادثه را بررسی نماییم. مقرر است گزارش نهایی را مرور و دلیل اصلی این تصادف را اعلام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا نوسازی ناوگان جاده ای تا این اندازه کُند انجام می شود در صورتیکه در بخش جاده ای با تحریم خاصی مواجه نیستیم، اشاره کرد: نوسازی ناوگان یکی از ضرورت هاست و چندین سال است که وزارت راه پیگیر نوسازی ناوگان است و منابع خودرا برای نوسازی مختص کرده است.
وجود ۵۵هزار کامیون بالای ۴۹ سال در کشور
اسلامی با اعلان اینکه ۵۵ هزار کامیون بالای ۴۹ سال در کشور داریم، گفت: ما یک برنامه مدون داریم و با کارخانجات قرارداد منعقد کردیم. نتیجه ای حاصل نشده است و باید توضیح دهند چرا در اجرای قراردادها اهتمام ویژه ندارند و باید مشکلات خودرا مطرح کنند.
وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: معدل عمر ناوگان حمل و نقل جاده ای در بخش بار و مسافر حتما باید کم شود.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، حالا معدل عمر ناوگان در بخش اتوبوس حدود ۱۱ سال و مینی بوس ۲۴ سال است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در بخش سواری روی مرز مجاز هستیم و نوسازی بهتر صورت گرفته است.
وی به وضعیت کامیون های فرسوده اشاره نمود و اضافه کرد: قانون اجازه واردات کامیون های سه ساله را داده است اما در نوسازی کامیون سرعت لازم را نداریم. امیدواریم دستگاه های مربوط اجازه دهند یک هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون که یکسال است در گمرک مانده، بالاخره ترخیص شوند و بیش از این مردم را معطل نکنند. کارخانجاتی چون ماموت و ایران دیزل خودرو نیز پای قرارداد خود باشند.
افزایش بلیت هواپیما در دستور کار نیست
وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش چراغ خاموش قیمت بلیت هواپیما نیز به خبرنگاران اظهار داشت: افزایش بلیت هواپیما نداشتیم و شورای عالی هم هنوز افزایش قیمت بلیت هواپیما را تصویب نکرده است.
اسلامی در پاسخ به گرانی اخیر بلیت هواپیما در بعضی مسیرها همچون مسیر تهران- مشهد، اظهار داشت: قیمت بلیت هواپیما متاثر از عرضه و تقاضا است و دولت تکلیف قیمت گذاری ندارد؛ با این وجود سال قبل به سبب این که نظام منطقی بر قیمت بلیت حاکم باشد، در شورای عالی اعمال نظارت کردیم. افزایش قیمت بلیت نیز فعلا در دستور کار نیست.منبع:

1400/04/05
20:14:07
5.0 / 5
415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است