فعال صنفی:

مالكان اتوبوس های بین شهری برای پیش گیری از ورشكستگی حمایت شوند

مالكان اتوبوس های بین شهری برای پیش گیری از ورشكستگی حمایت شوند به گزارش کار و درآمد ایرنا- عضو هیات مدیره کانون سراسری رانندگان حمل و نقل جاده ای بخش مسافر کشور اظهار داشت: مالکان اتوبوس فعال در زمینه ناوگان حمل و نقل جاده ای مسافر در حوزه تامین قطعات، لاستیک و روغن به شدت تحت فشار هستند و انتظار است که دراین زمینه حمایت هایی صورت گیرد.


احسان روشن روز، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: ایجاد مشکلات متعدد، کمبودها و عدم پشتیبانی از ناوگان حمل نقل مسافر سبب شده که این حوزه امروز در آستانه ورشکستگی قرار گیرد.
عضو هیات مدیره کانون سراسری رانندگان حمل و نقل جاده ای بخش مسافر کشور گفت: امروز به سبب وجود مشکلات بسیار در زمینه حمل و نقل مسافر و نبود حمایت، هیچ کس حاضر به سرمایه گذاری در این عرصه نیست و طی ایام کرونا هم اگر تدبیرهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و در راس آن معاونت حمل و نقل جاده ای این سازمان نبود، این حوزه در بخش مسافر در سال ۱۳۹۹ گرفتار ورشکستگی شده بود.
وی اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا در زمینه حمل و نقل مسافر با مشکلات بسیاری مواجه بودیم که با شیوع کرونا، این مشکلات تشدید شد و همانند یک تیر خلاص عمل کرد.
روشن روز افزود: هر زمان هم که اتفاق ناگواری در این عرصه روی می دهد همچون حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سرباز معلمان که منجر به کشته شدن ۲ نفر از خبرنگاران و پنج نفر از سرباز معلمان و همین طور مصدومیت تعدادی دیگر از سرنشینان این دو اتوبوس شد، انگشت اشاره برای معرفی مقصر به سمت حوزه حمل و نقل نشانه می رود.
وی، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حوادث تلخ و تسلیت به خانواده جان باختگان اضافه کرد: ما هرگونه قصور و تخلفی از طرف رانندگان این دو خودرو را می پذیریم و قابل چشم پوشی هم نیست، اما این مساله را نباید به همین جا ختم کرد و باید لطمه شناسی کرد و دید که چرا یک مالک اتوبوس، توان تعمیر و نگهداری خودرو خودرا ندارد و مشکلات حوزه حمل و نقل هم دیده شود.
عضو هیات مدیره کانون سراسری رانندگان حمل و نقل جاده ای بخش مسافر کشور افزود: در کنار قصور راننده در به حرکت درآوردن خودرو معیوب و گرفتار نقص فنی، باید از کسانی که این خودرو ها را اجاره کرده اند هم سوال کرد چرا با وجود خودرو های به روز و ایمن باید این خودرو های مستهلک به کار گرفته شوند؟
روشن روز اظهار داشت: در پایانه شهر ارومیه، ناوگان وی آی پی با خودرو های نو مشغول خدمات رسانی هستند، خودروهایی که مجهز به سیستم هایی هستند که اگر نقص فنی داشته باشد سامانه به وسیله پیامک به راننده اخطار می دهد و همزمان کارت هوشمند راننده نیز مسدود می شود و تا مشکل رفع نشود این کارت باردیگر فعال نمی گردد.
او اضافه کرد: این که گفته می شود ترمز ثانویه اتوبوس گرفتار ایراد بوده باید دید که چه حمایتی از ناوگان حمل و نقل مسافر شده است، چگونه مالک باید در این شرایط که به سختی فعالیت می کند هزینه ۲۰ میلیون تومانی تعمیر ترمز ثانویه را تامین کند، مالک چگونه باید برای خودروی خود لاستیک حلقه ای ۱۵ میلیون تومان تهیه کند؟
این فعال صنفی حوزه حمل و نقل اشاره کرد: این مسائل را که مطرح می نماییم برای توجیه کردن یا سرپوش گذاشتن به روی تخلف یا کوتاهی هایی که در جریان دو حادثه مذکور یا حوادث مشابه صورت می گیرد نیست بلکه اینها را مطرح می نماییم تا مسئولان به خود بیایند و مشکلات این حوزه را ببینند و برای حل آن چاره اندیشی کنند تا دیگر شاهد چنین رخدادهای تلخ و ناگواری نباشیم.
رئیس کانون رانندگان حمل و نقل جاده ای مسافر استان فارس با تاکید بر لزوم پشتیبانی از مالکان اتوبوس های بین شهری اظهار داشت: هم اینک در شهر شیراز ۳۶ شرکت مسافربری فعال است و تعداد ناوگان حمل و نقل جاده ای بخش مسافر در این شهر نیز حدود ۳۸۰ دستگاه است که نسبت به پیش از شیوع بیماری کرونا حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.
روشن روز اضافه کرد: مالکان و رانندگان این حوزه برای تامین قطعات فنی ناوگان با مشکل تقلبی بودن قطعات نیز مواجهند به شکلی که بیشتر این قطعات تقلبی و از نوع درجه سه در بازار یافت می شود و مالک مجبور است همین قطعه تقلبی را با چند برابر قیمت اجناس اصلی تامین کند و در هنگام فعالیت نیز همیشه ترس و دلهره داشته باشد.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه های کشور بامداد چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بیگم قلعه پیرانشهر گرفتار حادثه شد. در این حادثه غم انگیز، ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران ساعی و متعهد خبرگزاری های ایرنا و ایسنا جان خودرا از دست دادند.
همچنین در حادثه واژگونی اتوبوس حامل سرباز معلمان استان سیستان و بلوچستان در دهستان دهشیر شهرستان تفت استان یزد که ساعت ۶ بامداد روز سوم تیرماه رخ داد، هفت سرنشین فوت کرده و ۲۶ نفر مصدوم شدند که پنج نفر از فوت شدگان، سربازمعلم بودند.منبع:

1400/04/08
12:49:24
5.0 / 5
387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است