در گفت و گو با كار و درآمد مطرح شد

رییسی كارگران بیكار شده را به كارخانه ها برگرداند!

رییسی كارگران بیكار شده را به كارخانه ها برگرداند! به گزارش کار و درآمد رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران می گوید دولت سیزدهم برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال میلیونی در کشور می تواند بنگاه هایی که راکد مانده یا از چرخه اشتغال و فعالیت خارج شده اند باردیگر احیا کند و کارگران بیکار شده را به کارخانه ها برگرداند.ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا درباره راهکار حل چالش بیکاری در دولت سیزدهم اظهار نمود: برای آنکه برنامه اشتغال میلیونی را در کشور پیاده و اشتغال پایدار ایجاد نماییم باید به رشد اقتصادی برسیم ولی نه رشد حاصل از فروش نفت از این جهت که نفت بفروشیم و از این طریق رشد اقتصادی حاصل شود.

وی اضافه کرد: تولید و اشتغال پایدار وابسته به رشد اقتصادی می باشد و بنابراین باید در بعضی حوزه ها که امکان افزایش ظرفیت های اشتغال هست، ورود نماییم.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران افزود: یکی از مسائلی که بر بازار کار کشور اثر می گذارد قدرت خرید است. وقتی دریافتی و حقوق کارگر یک چهارم خط فقر است تلاش می کند که با آن حداقل های زندگی خویش را تأمین کند و چون پول ندارد که در بازار خرید کند عملا به تجارت داخلی کشور لطمه وارد می شود و بر خیلی از کارخانه های لوازم خانگی، مواد غذایی و صنایع تأثیر می گذارد.

چمنی خاطرنشان کرد: وقتی یک تولید کننده فروش خوبی داشته باشد می تواند شغل های بیشتری هم ایجاد نماید. در واقع قدرت خرید جامعه کارگری به اشتغالزایی بنگاهها و کارخانه ها کمک می نماید بنابر این اگر یک بنگاه یا کارگاه بتوانند تولیدات خویش را در بازار به فروش برساند، خط تولید خود را زیاد می کند و تعداد نیروهای کار خویش را اضافه می کند.

وی یکی از اقدامات موثر در ایجاد اشتغال میلیونی در کشور را احیای کارخانه های راکد و تعطیل شده توسط دولت سیزدهم دانست و اظهار نمود: احیا و فعال کردن باردیگر بنگاه ها و واحدهای بحرانی و مشکل دار و رفع مشکلات آنها بر بازار اشتغال اثرگذار می باشد. یکی از ظرفیتهای اشتغال، کارخانه ها و بنگاه هایی هستند که گرفتار رکود یا تعطیلی شده و عملاً از چرخه اشتغال و فعالیت اقتصادی خارج شده اند بنابراین یکی از اقدامات آقای رییسی باید بازگرداندن کارگران به کارخانه های راکد و تعطیل شده باشد؛ همچنان که در مورد کارخانه هفت تپه و پیگیری قاطع مطالبات کارگران اقدام نمود.
به قول رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، هم اکنون کارخانه های بسیاری به علت رکود، بدهی بانکی و مالیاتی و مشکلات مختلف دیگر بسته و ورشکسته شده و کارگران آنها بیکار و خانه نشین شده اند که دولت سیزدهم می تواند با احیا و فعالیت باردیگر آنها کارگران بیکار شده را به کارخانه ها برگرداند و در سالی که به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده، امید را به دل کارگران و خانوارهای کارگری برگرداند و بازار اشتغال کشور را به تحرک درآورد.
1400/04/08
18:01:45
5.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است