مشاور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی؛

عرضه مرغ در خارج از شبكه توزیع كشور به حداقل رسیده است

عرضه مرغ در خارج از شبكه توزیع كشور به حداقل رسیده است به گزارش کار و درآمد مشاور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جامع تجارت و اپلیکیشن ثبت اطلاعات مبدأ تا مقصد، عرضه مرغ شفاف شده و عرضه گوشت سفید در خارج از شبکه توزیع در کشور به حداقل رسیده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، جمشید گل پور روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی نحوه ثبت اطلاعات گوشت مرغ درسامانه جامع تجارت وسامانه رهگیری در اردبیل، هدف اصلی از اجرای این طرح را شناسایی نقاط ضعف و انحراف در توزیع مرغ و شفافیت کار توزیع از مبدأ تا مقصد اعلام نمود و اضافه کرد: در همه استان ها اجرای این طرح زمینه ای را فراهم نموده تا عرضه مرغ در خارج از شبکه به حداقل رسیده و در کمترین زمان متخلفان شناسایی و اسامی آنها از این سامانه حذف و جلوی ادامه فعالیت آنها گرفته شود.
وی با تکیه بر لزوم راه اندازی اتحادیه کشتارکن ها در استان ها با هماهنگی اتاق اصناف، بیان نمود: در این حوزه هیچ ممانعتی وجود ندارد و همکاران ما در سازمان ثبت در پشت دستگاه ها و اپلیکیشن طراحی شده به صورت دقیق فعالیت کشتارگاه ها، کشتارکن ها و خودرو های حمل گوشت سفید را رصد می کنند تا اختلالی در این فرایند اتفاق نیفتد.
به گفته وی، به هیچ وجه در این فرایند قرار نیست افزایش قیمت مرغ اتفاق بیفتد و حتی شرکت پست در برابر عرضه خدمات برای فاکتورنویسی، ارسال مرسولات و همینطور امضاهای الکترونیکی هزینه ای را از کشتارگاه ها و واحدهای صنفی دریافت نخواهد کرد.
گلپور افزود: در آینده مقرر است به صورت جامع و کامل این فرآیندها در چارچوب سامانه و بدون فرایند حضوری و کاغذی صورت گیرد تا با رصد آنلاین ذبح مرغ در کشتارگاه ها و عرضه آن به بازار زنجیره توزیع و عرضه مشخص شده تا جلوی تخلفات احتمالی گرفته شود.
وی بیان نمود: در این فرایند از حمل و نقل غیرقانونی بار مرغ به سایر استان ها هم جلوگیری می شود که البته سیاست گذاری میزان کشتار، توزیع آن در مناطق مختلف و صدور مجوزهای صادراتی به خارج از استان بر عهده سازمان صمت در استان اردبیل است و قیمت گذاری هم بر همین مبنا انجام می شود.
مشاور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار نمود: انتظار است در همه مراحل صدور فاکتور به نام و مشخصات افراد به ثبت برسد تا حتی یک مرغ هم در خارج از این شبکه عرضه نشود.
گلپور از همکاری پست، اصناف و اتحادیه مرغ و ماهی قدردانی کرد و اظهار داشت: نرم افزار تعریف شده در این حوزه شفاف و روشن است و در همه استان ها بخصوص استان اردبیل تلاش بر بهبود این فرایند با همکاری فعالان این بخش خواهد بود.
او ظهار کرد: اردبیل بعنوان سی امین استان کشور سامانه جامع پیوسته تا کشتارگاه ها، واحدهای صنفی و خودرو های یخچال دار توزیع مرغ اطلاعات خویش را در این سامانه ثبت کنند تا به صورت الکترونیکی و با اپلیکیشن مجهز رصد روزانه تولید و عرضه مرغ را در این استان شاهد باشیم.
وی اظهار داشت: در کمتر از 24 ساعت باید هر چهار کشتارگاه اردبیل و همینطور فعالان کشتارکن، واحدهای صنفی و صاحبان خودرو های یخچال دار توزیع مرغ اطلاعات خویش را در این سامانه ثبت کرده تا به صورت دقیق توزیع مرغ از مبدأ تا مقصد به شکل شفاف و روشن مورد رصد قرار گیرد.
منبع:

1400/04/09
10:23:42
5.0 / 5
362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است