رئیس خانه صنعت كرمانشاه:

دولت سیزدهم برای رفع مشكلات تولید از بخش خصوصی مشورت بگیرد

دولت سیزدهم برای رفع مشكلات تولید از بخش خصوصی مشورت بگیرد رئیس خانه صنعت و معدن کرمانشاه یکی از درخواست های بخش خصوصی از دولت آینده را مشورت گرفتن از تشکل ها و انجمن های این بخش در وضع قوانین اقتصادی اعلام نمود و اظهار داشت: بخش خصوصی بصورت واقعی درگیر تولید است و مسایل، موانع و مشکلات این بخش را به خوبی می شناسد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، «جهانبخش شکری» روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت روز صنعت در خانه صنعت استان کرمانشاه با تبریک این روز به جامعه صنعت، تولیدکنندگان و صنعت گران، اضافه کرد: بخش خصوصی کننده کار است و در کف بازار قرار دارد و فعالان این بخش می دانند چه مصوباتی به نفع مصرف کننده، بازار و جامعه است بدین سبب مشورت نگرفتن از آنها هم به زیان مردم و هم دولت می باشد.
وی یکی از بزرگترین مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران را وضع قوانین و مصوبات یک شبه، بدون کارشناسی و متضاد دانست و اظهار داشت: وضع چنین قوانین و مصوباتی، خسارت زیادی به واحدهای تولیدی زده و توان برنامه ریزی را از آنها گرفته است.
وی اشاره کرد: بازار مصرف خارجی که با هزار زحمت بدست می آید یک شبه با ممنوعیت چند ماه کالا از بین می رود و در نتیجه ظرفیت تولید کاهش پیدا می کند و در کل سبب خسران زیان کشور و اشتغال شده است.
اختصاص تسهیلات ارزان برای رونق تولید
این فعال اقتصادی، همین طور یکی از با اهمیت ترین مطالبات بخش خصوصی از دولت آینده را ثابت کردن قیمت ارز دانست و اظهار داشت: اگر قیمت ارز ثابت باشد تولیدکنندگان می توانند برای تولید برنامه ریزی کنند و آرامشی به بازار کسب وکار حاکم می شود.
شکری همین طور از دولت آینده خواست برای جبران خسارت تولیدکنندگان و صنعت گران و رونق تولید برای آنها تسهیلات ارزان کم بهره قرار دهد.
او همین طور یکی دیگر از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی را کارشناسان ادارات و بازرسی ها عنوان نمود که برای صدور مجوز، پروانه کار، نظارت و دیگر موارد سلیقه ای برخورد می کنند و گاها کار یک واحد تولیدی را چند ماه به عقب می اندازند.
وی افزود: بارها با مستندات، سلیقه ای رفتار کردن کارشناسان ادارات را ثابت کرده ایم اما باز به سبب وجود مصوبات متناقض، با این افراد خاطی هیچ برخوردی نمی گردد و آنها به کار خودشان ادامه می دهند.
واحدهای صنعتی و تولیدی کرمانشاه سال قبل تعدیل نیرو نداشتند
رییس خانه صنعت و معدن کرمانشاه در ادامه سخنانش اظهار داشت: واحدهای صنعتی و تولیدی استان سال قبل باوجود تحریم های خارجی و داخلی ناشی از وضع قوانین متضاد مانند مصوبه ممنوعیت صادرت کالا و همین طور شیوع بحران کرونا و راکدی بازار اما با کار جهادی و تحمل سختی ها تعدیل نیرو نداشند و با تمام توان کار کردند.
شکری این قشر را جهادگران واقعی کشور و جامعه دانست که در خط مقدم مقابله با همه مشکلات همچون تحریم ها، بیکاری و فقر جامعه توسعه و پیشرفت کشور قرار دارند.
او در ادامه به تشریح مشکلات عمده و کلان صنعتگران و تولیدکنندگان پرداخت و اظهار داشت: افزایش ۶ برابری تعرفه گاز و برق واحدهای صنعتی سبب افزایش قیمت تمام شده کالا و در نتیجه از بین بردن توان رقابت کالاهای ایرانی با کالاهای خارجی در بازار داخلی و خارج شده است که ادامه یافتن این وضعیت در نهایت سبب افزایش قیمت کالاها، تعطیلی کارخانه ها، افزایش بیکاری و فقر یعنی فاجعه می شود.
شکری افزود: اگر دولت می خواهد به قشر لطمه پذیر و روستایی برق، گاز و آب رایگان بدهد باید از جیب خودش بدهد و با کار کارشناسی شده و علمی این کار انجام بدهد نه این از افزایش چند برابری قیمت گاز و برق واحدهای تولیدی و صنعتی، که قوت، کالا و خدمات و اشتغال جامعه را تامین می کنند، برای اینکه گرانی هزینه های تمام شده کالاها منجر به از دست دادن بازار و بیکاری کارگران و در نتیجه لطمه چند برابری به خود جامعه مستضعف و لطمه پذیر می شود.
استان کرمانشاه اصلا نباید قطعی برق داشته باشد
رییس خانه صنعت استان کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود، یکی دیگر از مهم ترین مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان را قطعی برق عنوان نمود و اظهار داشت: سقف مصرف کل استان کرمانشاه در همه بخش های خانگی، کشاورزی، صنعتی و معدنی در روز ۸۰۰ مگاوات در نظر گرفته شده در حالی در استانی مانند اصفهان برای یک واحد صنعتی (ذوب آهن) آنها در روز فقط هزار مگاوات برق مصرف می کنند.
شکری اضافه کرد: این اصلا انصاف نیست که برق کرمانشاه را با استانهای پر مصرف برق مانند تهران، یزد، کرمان و تبریز مقایسه و قطع کنند در صورتیکه کرمانشاه ۲ برابر برق مصرفی اش برق تولید می کند.
وی، قطعی ناگهانی و بدون اطلاع قبلی خصوصاً در شهرستان را فاجعه آمیز اعلام نمود و اظهار داشت: این قطعی بدون اطلاع قبلی خارج از خسارت های مالی هنگفت که به دستگاه زده می شود، خسارت جانی در پی دارد، خواهش می کنم، وزارت نیرو این امر را جدی بگیرند.
در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، حدود هزار و ۱۲۰ واحد دارای پروانه فعالیت وجود دارد که که نزدیک ۸۰۰ واحد آن فعال است.


1400/04/10
22:58:02
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است