روابط عمومی ایرانسل اعلام كرد؛

تفاهم نامه ی ایرانسل، رگولاتوری و قوه ی قضائیه برای آگاهی بخشی درباره ی جرایم

تفاهم نامه ی ایرانسل، رگولاتوری و قوه ی قضائیه برای آگاهی بخشی درباره ی جرایم به گزارش کار و درآمد ایرانسل، رگولاتوری و قوه‌ی قضائیه، با امضای یک تفاهمنامه، برای آگاهی بخشی درباره‌ی جلوگیری از وقوع جرایم، همکاری می کنند.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این تفاهمنامه در چارچوب «پویش ملی ارتقای آگاهی های حقوقی جامعه» و به منظور ایجاد و گسترش همفکری، همکاری و تعامل در مورد مبحث های در ارتباط با جلوگیری از وقوع جرایم در حوزه ارتباطات، بین معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و اپراتورهای همراه، به امضا رسید.
مراسم امضای این تفاهمنامه، بامداد شنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰، در سالن همایش های عمارت کلاه فرنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، علی غلامی معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه‌ی قضائیه، بیژن عباسی آرند مدیر عامل ایرانسل و یاسر رضاخواه مدیر عامل رایتل برگزار شد.


با امضای این تفاهمنامه، طرفین توافق کردند تا برای افزایش همکاری ها در زمینه‌ی ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی عمومی در استفاده از ابزارهای بهره برداری از خدمات ارتباطی و ظرفیت های فضای مجازی، پیشبینی، طراحی و اجرای اقدامات مشترک به منظور افزایش آگاهی حقوقی شهروندان با رویکرد جلوگیری از وقوع جرم و کاهش صدمه های اجتماعی و هم ایجاد بسترهای لازم حمایتی قضایی برای رفع موانع قضایی ایجاد پوشش ارتباطی و یا خلل در استمرار ارایه‌ی خدمات عمومی زمینه ساز ارتکاب جرایم، تلاش خویش را مضاعف کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، ضمن اشاره به ضرورت کاهش سالانه ۳۰ درصدیِ وقوع جرایم آنلاین، بر مبنای سند شبکه‌ی ملی اطلاعات، از مجموعه‌ی وزارت ارتباطات و اپراتورها برای ایجاد زمینه‌ی این همکاری تشکر کرد.
آذری جهرمی ابراز امیدواری کرد: نتیجه‌ی این همکاری، آرامش بیشتر برای مردم و کمک به توسعه بیشتر در حوزه‌ی فضای مجازی باشد که از مطالبات مهم مردم است.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه‌ی قضائیه هم در این مراسم، ضمن اشاره به آمار قابل توجه وقوع جرایم ناشی از کمبود آگاهی های حقوقی، همچون انواع کلاهبرداری ها، ارتقای آگاهی حقوقی مردم به صورت عمومی و هم در حوزه‌ی جرایم خاص، از راه کانال های اطلاع رسانی اپراتورها مانند ارسال پیامک را همچون مهم ترین عوامل کاهش وقوع جرایم مذکور، عنوان نمود.
https: //irancell.ir/b/286724/b
م. خمنبع:

1400/04/12
21:49:03
5.0 / 5
23740
تگهای خبر: آنلاین , توسعه , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است