آئین نامه تأمین مواد اولیه قیر و نفت خام پالایشگاه ها روی میز دولت

آئین نامه تأمین مواد اولیه قیر و نفت خام پالایشگاه ها روی میز دولت سازمان برنامه و بودجه کشور آئین نامه اجرایی تأمین مواد اولیه قیر «وی. بی» (وکیوم باتوم) و نفت خام موردنیاز پالایشگاه ها را تدوین و برای مراحل بررسی به هیات دولت عرضه کرده است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، مطابق بند (ز) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، وزارت نفت مکلف است مبلغ ۱۵۰ هزار میلیاردریال از محل جزء (۲) بند (ب) این تبصره، مواد اولیه قیر وی. بی (وکیوم باتوم)، نفت خام را بصورت ماهانه در اختیار پالایشگاه ها و پتروشیمی ها قرار داده و در حساب های فی درخلال خود و خزانه داری کل کشور به شرح زیر تسویه کند.
۴۸ درصد برای آسفالت راه های فرعی و روستایی و روکش آسفالت شبکه راه های اصلی، فرعی و شهرک های صنعتی و عشایری و معابر محلات هدف بازآفرینی شهری و طرح های مسکن مهر و طرح های مسکن ملی در اختیار وزارت راه و شهرسازی، ۲۰ درصد برای آسفالت معابر و بهسازی روستاها و اجرای طرح (پروژه) های مشارکتی با نهادهای محلی و دهیاری های با اولویت روستاهای حادثه دیده در اثر حوادث غیرمترقبه در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۷درصد برای آسفالت معابر شهرها در اختیار وزارت کشور (سازمان ذیربط آن)، ۶ درصد برای مصرف پایگاه ها، پاسگاه ها و راه های بین مزارع در اختیار بسیج سازندگی سپاه، ۶ درصد برای نوسازی مدارس و دانشگاه فرهنگیان در اختیار وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور)، سه درصد برای بیابان زدایی و انجام عملیات خاکپوش (مالچ پاشی کردن) سازگار با محیط زیست مورد تأیید سازمان ذیربط، در اختیار وزارت جهادکشاورزی (سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور).
براین اساس، دستگاه های اجرائی موضوع این بند موظفند سهم استانها را ظرف دو ماه بعد از ابلاغ این قانون به ادارات کل استانی خود اعلام کنند تا باتوجه به پیشرفت فیزیکی طرح های در دست اجراء و فصل کاری آن استان، اعتبار مربوطه تخصیص یابد.
گزارش این بند بصورت سه ماهه توسط دستگاه های اجرائی ذیربط به کمیسیون های انرژی، برنامه و بودجه و محاسبات و عمران مجلس شورای اسلامی ارسال می شود. کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات موظف است بعد از رسیدگی گزارش، آنرا به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.
علاوه براین، بخشنامه اجرائی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و نفت ظرف یک ماه بعد از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد.
در همین راستا سازمان برنامه و بودجه، بخشنامه اجرائی مربوط را تدوین و جهت سیر مراحل بررسی به هیات دولت ارائه کرده است.
این بخشنامه پیشنهادی، مراحل بررسی خودرا در کمیسیون اقتصاد هیات دولت طی می کند.منبع:

1400/04/19
18:57:58
5.0 / 5
187
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است