روحانی در مراسم افتتاح طرح های وزارت راه و شهرسازی:

واحدهای مسكونی را مردم باید بسازند

واحدهای مسكونی را مردم باید بسازند به گزارش کار و درآمد رئیس جمهور اظهار داشت: واحدهای مسکونی را خود مردم باید بسازند این اشتباه است که دولت برود دنبال این کار؛ دولت باید وام و زمین و خدمات را در اختیار مردم بگذارد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینکه در دولت دوازدهم تلاش مضاعف برای مسکن به وجود آمد، اظهار نمود: مردم چه قبل و چه پس از ازدواج مسئله مسکن و در کنارش اشتغال برایشان اهمیت دارد و دراین زمینه دولت مسئولیت بزرگی به دوش دارد. ما در ابتدای کار نمی توانستیم کاری نماییم جز انجام تعهد دولت قبل در مورد مسکن مهر که دو سوم آن باقی مانده بود.
وی اضافه کرد: این کار سختی بود که محله های مسکونی را تکمیل نماییم و خدمات آب و برق و گاز و جاده و مدرسه را به این محلات برسانیم. ولی با آمدن مهندس اسلامی و تلاش ایشان از شروع کار این اقدام انجام شد و کار رو به پایان است و چیزی از پروژه مسکن مهر باقی نمانده است.
روحانی با تاکید بر این که احیای بافت فرسوده هم از دیگر اقدامات دولت بود، اظهار نمود: در کنار رقم یک میلیون و سیصد و شصت هزار واحد مسکونی که تولید شده، ۵۳۴ هزار واحد مسکونی هم تحت عنوان طرح اقدام ملی مسکن انجام شده که از این بین برخی زمین هایش واگذار شده و ۴۰ هزار واحد هم تحویل شده و درحال بهره برداری است.
رییس جمهوری با اشاره به اقدامات لازم برای امر مسکن در کشور اظهار نمود: نخستین اقدام این است که طرح خوبی برای ساختن واحدهای مسکونی، شهرک ها و شهرهای جدید داشته باشیم که هرچه بهتر صورت گیرد، کار با سرعت و کیفیت بهتری پیش می رود.
وی با یادآوری معماری سازه های باستانی و تاریخی ایران در تخت جمشید و میدان نقش جهان، اضافه کرد: معماری در امر ساختمان سازی و توجه به فضا و تابش خورشید و ترکیب مصالح بسیار مهم می باشد. گذشتگان ما ساختمانهای عظیمی ساخته اند که در مکان یابی آنقدر دقیق عمل کردند که الان در مقابل باران، طوفان و زلزله مقاوم مانده اند.
روحانی تصریح کرد: ما الان در تهران شاهدیم که برج ها و ساختمانهای بلندمرتبه ای را روی گسل ها ساخته اند. دولت باید سرمایه خودرا که زمین است در جای مناسب و باتوجه به وضعیت مردم در اختیار آنان قرار دهد تا زمین هایی در اختیار مردم قرار گیرد که مناسب خانه سازی باشد تا محیط زیست و جنگلها نابود نشوند.
رییس جمهوری با تاکید بر این که واحدهای مسکونی باید با قیمت مناسب در اختیار جوانان قرار گیرد، اظهار داشت: اگر بخواهیم واحد مسکونی ضروری برای یک خانواده در نظر گیریم باید سالی ۵۰۰ هزار واحد مسکونی بسازیم که کار بزرگی است. البته دولت موظف نیست خانه را بسازد اما زمین و تسهیلات لازم را باید در اختیار بگذارد.
روحانی افزود: واحدهای مسکونی را خود مردم باید بسازند این اشتباه است که دولت برود دنبال این کار. دولت باید وام و زمین و خدمات را در اختیار مردم بگذارد. پس قدم های مهمی را دولت باید بردارد و قدم هایی را هم مردم باید بردارند تا ان شاءالله مردم بتوانند صاحب مسکن شوند.
منبع:

1400/04/21
18:47:33
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است