وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد

وام مسكن ملی ۵۵ درصد قیمت را پوشش می دهد

وام مسكن ملی ۵۵ درصد قیمت را پوشش می دهد اخیرا سقف تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که بنا به قول وزیر راه و شهرسازی این وام ۵۵ درصد قمیت واحدها را شامل می شود. اسلامی همینطور اظهار داشت: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، ۷۰۰ هزار واحد در دولت دهم و یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد در دولت تدبیر وامید به اتمام رسید.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ امروز ۲۱ تیر ۱۴۰۰ در آیین افتتاح و بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی شامل ۵۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر به فرمان رئیس جمهور اظهار داشت: دولت، سیاست پشتیبانی از اقشار ضعیف برای خانه دار شدن آنها و ایجاد جریان مستمر تولید مسکن در کشور را دنبال می کند. به منظور اعتمادسازی در میان اقشار مختلف جامعه و خانه دار شدن مردم در موعد مقرر وزارت راه و شهرسازی سه کار مهم را در دستور کار قرار داد که اولین آن اصلاح ضوابط و آئین نامه ها در شورایعالی شهرسازی و معماری و فراهم کردن سیاست تسهیل گری بود.

اختصاص زمین های حریم شهرها به پروژه های مسکن
وی ادامه داد: مشکل بعدی در سر راه تولید مستمر مسکن، اراضی حریم شهرها بود که تحویل وزارت راه و شهرسازی نشده بود. با تلاشهای وزارت راه و شهرسازی اراضی حریم شهرها از سایر دستگاه ها پس گرفته شد.

ثبت نام ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مسکن ملی
وزیر راه و شهرسازی، شناسایی جامعه هدف متقاضیان مسکن را از دیگر اقدامات مهم دولت برشمرد و توضیح داد: پس از شناسایی متقاضیان موثر، ثبت نام گسترده از متقاضیان مسکن انجام شد و در طرح اقدام ملی مسکن در پنج مرحله بیشتر از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند.
اسلامی تصریح کرد: از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری که در مراحل مختلف طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند ۵۳۰ هزار حائز شرایط دریافت مسکن شناسایی شدند که ۲۰۰ هزار نفر هم نزد بانک واریز انجام داده اند.

وام مسکن ملی ۵۵ درصد قیمت تمام شده را پوشش می دهد
وی خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات مهم دولت و وزارت راه و شهرسازی افزایش قدرت خرید متقاضیان با دریافت مجوز از شورای پول و اعتبار بود که بر مبنای آن نسبت وام به قیمت تمام شده مسکن ملی افزایش پیدا کرد. تا سال قبل ۲۰ درصد قیمت مسکن ملی وام به متقاضیان داده می شد که با مصوبه شورای پول و اعتیار الان ۵۵ درصد قیمت مسکن وام ارائه می شود تا دستیابی جامعه هدف به مسکن سهل تر شود.
اسلامی ضمن تاکید بر این که وزارت راه و شهرسازی بر مبنای تعهد خود واحدهای مسکونی مهر را تا آخر دولت دوازدهم تحویل خواهد داد، اضافه کرد: امروز ۵۱ هزار واحد مسکونی افتتاح شده که ۲۲ هزار واحد آن واحدهای مسکونی مهر است.
وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر وامید در تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر، اشکالات واحدهای تحویل شده در دولت قبل را اصلاح کرد. در این خصوص محوطه سازی، خدمات روبنایی واحدهای تحویل شده تکمیل شد و با تکمیل واحدهای مسکن مهر و تحویل آن به مردم، مسکن مهر به دولت سیزدهم محول نخواهد شد.

افتتاح یک میلیون و ۳۶۰ هزار مسکن مهر در دولت روحانی
اسلامی تصریح کرد: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، ۷۰۰ هزار واحد در دولت دهم و یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد در دولت تدبیر وامید به اتمام رسید.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه ۳۷۰ هزار واحد تحت عنوان بافت فرسوده، نوسازی شده است، اظهار داشت: در هشت سال قبل نوسازی بافت فرسوده در تهران ۴۰ درصد و در کل کشور ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ۹۰۰ پروژه در محلات هدف شروع شده که ۵۰۰ پروژه بهسازی شده است.
ازاین رو گزارش، امروز ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۰ مراسم افتتاح و کلنگ زنی طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی شامل افتتاح ۵۱ هزار و ۲۳۰ واحد مسکن ملی و مسکن مهر، افتتاح ۶۱ پروژه و آغاز عملیات اجرایی ۶۲ پروژه روبنایی و زیربنایی با حضور ویدئوکنفرانسی حسن روحانی ـ رئیس جمهور ـ برگزار شد.1400/04/22
10:13:27
5.0 / 5
375
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است