توسعه زراعت چوب كشور در وسعت ۴۰ هزار هكتار هدف گذاری شد

توسعه زراعت چوب كشور در وسعت ۴۰ هزار هكتار هدف گذاری شد به گزارش کار و درآمد ایرنا- مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت:  توسعه زراعت چوب با هدف جلوگیری از تخریب جنگلها در وسعت40 هزار هکتار در سالجاری هدفگذاری شده است.


کامران پور مقدم روز سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در حوزه طرح توسعه زراعت چوب در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: طرح توسعه زراعت چوب جزو برنامه ششم توسعه کشور است و باید تا اختتام این برنامه، ۷۵ هزار هکتار زراعت چوب صورت گیرد.
وی افزود: تا آخر سال چهارم برنامه توسعه کشور یعنی در آخر سال ۱۳۹۹ توسعه زراعت چوب در وسعت ۴۰ هزار هکتار انجام شد.
وی بیان کرد: با تحقق هدف گذاری توسعه زراعت چوب در وسعت ۴۰ هزار هکتار در سالجاری، برنامه ششم توسعه با کاشت نهال در وسعت ۸۰ هزار هکتار محقق می شود.
مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اشاره کرد: مناسب ترین راه حل برای تامین چوب مورد نیاز کشور و حفظ جنگلها، زراعت چوب است و توسعه زراعت چوب با جدیت دنبال می شود.
وی افزود: صنایع چوبی مانند نئوپان سازی و تولید ام دی اف همچون مصرف کنندگان چوب هستند و در حدود ۴۰ درصد مصارف چوبی کشور مربوط به این کارخانه ها است.
وی تصریح کرد: باتوجه به تصویب توقف بهره برداری از جنگل های شمال کشور، موضوع زراعت چوب از اهمیت دو چندانی برخوردارست چونکه یکی از منابع اصلی تامین مواد اولیه برای صنایع چوب و کاغذ شمرده می شود.
پورمقدم اشاره کرد: واردات چوب برای تامین منبع مواد اولیه صنایع چوبی نیز مشکلاتی را به همراه دارد که همچون مشکلات می توان به مسائل ارزی، اقتصادی و شرایط قرنطینه و محدودیت های ورود چوب اشاره نمود.
وی گفت: واردات چوب با پوست می تواند منشا ورود آفات و تهدیدی برای رویشگاه های طبیعی درختان باشد بنا بر این واردات چوب مشکلات خاص خودرا دارد و مطمئن ترین راه حل تامین مواد اولیه صنایع چوبی و کاغذ توجه به توسعه زراعت چوب در داخل کشور است.
پور مقدم بیان کرد: درختانی که حالا در طرح توسعه زراعت چوب کاشته شده اند از سال ۱۴۰۵ به بعد قابلیت استفاده دارند.
مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اضافه کرد: باتوجه به شرایط کم آبی، توسعه زراعت چوب با بهره گیری از آب های نامتعارف نیز دنبال می شود.
وی با اشاره به نقش آفرینی مهم زراعت چوب در تامین مواد اولیه، اقتصاد، اشتغال، معیشت و بی نیازی از واردات و افزایش میزان صادرات گفت: موضوع زراعت چوب بعنوان طرحی راهبردی برای اشتغالزایی و حفظ عرصه های منابع طبیعی مورد توجه است.
مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: هر هکتار زراعت برای یک نفر اشتغال مستقیم و برای سه تا ۱۰ نفر اشتغال غیرمستقیم به وجود می آورد.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور بمنظور بازدید از طرح های توسعه زراعت چوب در سمنان به این استان سفر کرده است.منبع:

1400/04/22
20:11:32
5.0 / 5
230
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است