وزیر نیرو:

بودجه ۱۴۰۰ راهكارهای مناسبی برای رفع چالش ها داشت

بودجه ۱۴۰۰ راهكارهای مناسبی برای رفع چالش ها داشت به گزارش کار و درآمد وزیر نیرو اظهار داشت: با همراهی مجلس در بودجه ۱۴۰۰صنعت آب و برق، راهکارها و گره گشایی های مناسبی برای توسعه زیرساخت ها و رفع چالش های این صنعت صورت گرفت.


به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» امروز جمعه در حاشیه بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از مرکز راهبری شبکه برق کشور ضمن اشاره به بودجه صنعت آب و برق در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: بیشتر از این که منابع مالی در اختیار این صنعت قرار بگیرد، راهکارها و گره گشایی های مناسبی صورت گرفته که امیدوار هستیم دولت سیزدهم با عملکرد خود طی سال جاری باعث تثبیت مواد و احکام سند بودجه در سالهای آتی شود.
وی با اشاره به اینکه ناترازی تولید و مصرف برق در تابستان ۱۴۰۰ به ۱۲ هزار مگاوات رسید، اظهار نمود: افزایش بی سابقه مصرف برق به علت رشد مصرف صنایع بزرگ به میزان ۱۵۰۰ مگاوات، استخراج رمز ارز با مصرف بیشتر از ۲ هزار مگاوات، افزایش بی سابقه دما، خشکسالی بی سابقه که سبب کاهش بارندگی ها و خروج بیشتر از نیمی از نیروگاه های برق آبی از مدار تولید، همچون عوامل ناترازی تولید و مصرف برق است.
وزیر نیرو ضمن اشاره به برنامه ریزی های مختلف برای گذر از پیک برق تابستان تصریح کرد: سال جاری ۴۵ برنامه عملیاتی برای گذر از پیک داشتیم که به اجرا در آمد اما به علت افزایش ناترازی تولید و مصرف برق، فشار زیادی به شبکه وارد شد.
وی با قدردانی از همکاری بخش صنعت و کشاورزی خاطرنشان کرد: میزان همکاری صنایع و کشاورزان با طرح های مدیریت بار از ۶۵ درصد پارسال به ۷۷.۸ درصد امسال رسید که سبب مدیریت بار به میزان ۶۵۰۰ مگاوات شد.
فرمانده مدیریت تأمین برق کشور ضمن اشاره به کشف مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز هم تصریح کرد: تا کنون ۴۰۵۷ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز کشف و جمع آوری شده که برای تولید این میزان مصرف برق و رساندن آن به محل مصرف، باید نیروگاهی به بزرگی ۸۰۰ مگاوات راه اندازی می شد.
وزیر نیرو در این بازدید از رئیس مجلس درخواست نمود تا مجلس در همکاری با دولت در جهت رفع ناترازی های تولید و مصرف انرژی و مبحث تعرفه ها اقدام جدی و عملی را انجام دهد.
اردکانیان ضمن اشاره به بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از مرکز پایش و مدیریت شبکه برق کشور، اظهار نمود: امیدوار هستیم با عبور از موج گرما که از دوشنبه هفته پیش رو شروع خواهد شد، همکاری و همراهی مردم و بخش های مختلف مصرف به اوج خود برسد و ما بتوانیم این ایام را با عنایت به ظرفیتی که هم اکنون در مدار داریم، با تأمین آسایش مردم پشت سر بگذاریم.
به گفته وی، صنایع همکاری خیلی خوبی با صنعت برق داشتند، به صورتی که ما هم توانستیم در ایام اخیر، شیفت کاری شبانه را در حدود ۷۰ درصد فعال نماییم تا لطمه چندانی به مبحث تولید بخصوص در صنایع فولاد و سیمان وارد نشود.
وزیر نیرو با قدردانی از همکاری دست اندرکاران رسانه ای کشور تصریح کرد: از تمامی رسانه ها بخصوص رسانه ملی تشکر می کنم. این همکاری نقش بسیار تعیین کننده ای داشته و حاکی از اعتماد و ارتباط خوب است.
فرمانده مدیریت تأمین برق کشور از آمادگی صنایع برای تولید بیشتر از ۱۰ هزار مگاوات برق جهت تأمین نیازهای خودشان، اطلاع داد و اظهار داشت: صنایع برای تولید بیشتر از ۱۰ هزار مگاوات برق اعلام آمادگی کردند تا نیازهای خودشان را با ساخت نیروگاه برطرف کنند که همه ترتیبات فراهم گردید.
وی با اشاره شرایط آب و هوایی کشور خاطرنشان کرد: همان طوری که در هشدارهای سازمان هواشناسی و همکاران در شرکت مدیریت منابع آب منعکس شده، در جنوب و جنوب شرق و بخشی از نواحی شمالی کشور باید آمادگی مواجه شدن با بارش های شدید را داشته باشیم.
وی افزود: برای مثال در بندر چابهار که از آغاز سال تا چهارشنبه هفته گذشته فقط ۶ میلی متر بارش داشتیم، ظرف دو ساعت ۵ برابر آن بارندگی صورت گرفته که این مساله نشانگر خاص بودن شرایط منطقه ای کشور را می رساند.
وزیر نیرو تصریح کرد: در دنیا شرایط اقلیم و تغییر اقلیم به معنای مواجه شدن با شرایط حدی است که به مفهوم خشکسالی های شدید یا شرایط سیلابی است. امیدواریم بتوانیم از این بارندگی ها و نزول رحمت الهی استفاده لازم را ببریم.منبع:

1400/04/26
09:31:02
5.0 / 5
373
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است