آئین نامه اجرایی مهارت آموزی اشتغال كاركنان وظیفه روی میز دولت

آئین نامه اجرایی مهارت آموزی اشتغال كاركنان وظیفه روی میز دولت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آیین نامه اجرایی (سند) مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه را که با مشارکت قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح تنظیم شده، به هیات دولت ارائه نمود.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، برپایه بند (۷) اصل (۴۳) قانون اساسی، یکی از ضوابط اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، تربیت افراد ماهر به نسبت احتیاج برای توسعه و پیشرفت کشور است. همینطور بنا بر اصل (۱۴۷) قانون اساسی، دولت باید در زمان صلح از افراد و تجهیزات فنی ارتش در کارهای امدادی، آموزشی، تولیدی و جهاد سازندگی، با رعایت کامل موازین عدل اسلامی استفاده نماید در حدی که به آمادگی رزمی ارتش صدمه ای وارد نیاید.
در این خصوص و پیرو دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح شکل گرفته و دستاوردهایی در حوزه آموزش مهارتی و توانمندسازی سربازان حاصل شده است. ایشان در ابلاغیه «طرح جامع مهارت­ آموزی کارکنان وظیفه» تاکید ویژه­ای بر ایجاد آمادگی برای ورود به بازار کار و اشتغال پذیری جامعه هدف و هماهنگی کامل نیروهای مسلح و دستگاههای اجرایی داشته ­اند. بدین منظور اشتغال این گروه در دستور کار مشترک ستاد نیروهای مسلح و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.
باتوجه به آنچه ذکر شد، وزارت فوق به استناد اصول (۴۳)، (۱۴۷) و (۱۳۸) قانون اساسی، آئین نامه اجرایی (سند) مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه را که با مشارکت قرارگاه مرکزی مهارت­ آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به منظور هماهنگی و هم­سویی حداکثری دستگاههای اجرایی و ستاد نیروهای مسلح تنظیم شده است، برای مراحل بررسی و تصویب به هیات دولت عرضه کرده است.
این آئین نامه مراحل بررسی خویش را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت طی می کند.منبع:

1400/04/26
15:03:59
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است