44 هزار تن كالای ترانزیتی از مرز پرویزخان وارد كشور شد

44 هزار تن كالای ترانزیتی از مرز پرویزخان وارد كشور شد به گزارش کار و درآمد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه اظهار داشت: در سه ماه سپری شده از سال جاری میزان ترانزیت ورودی کالا به پایانه مرز رسمی پرویزخان، 44 هزار تُن بود که ازطریق یک هزار و 665 دستگاه کامیون ایرانی و 165 دستگاه کامیون خارجی انجام شد.


فریبرز کرمی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: در طول این مدت، در مجموع ۲۷۵ هزار تُن کالا توسط هشت هزار و ۸۹۴ دستگاه کامیون ایرانی و چهار هزار و ۲۲۴ دستگاه کامیون خارجی ترانزیت شده که ۵۲ هزار تُن آن توسط ۲ هزار و ۱۷ دستگاه کامیون در پایانه مرزی پرویزخان به مقاصد داخل کشور بارگیری شده است.
وی گفت: همین طور میزان ترانزیت خروجی یک هزار و ۵۴۹ تُن کالا بوده که به وسیله ۸۶ دستگاه کامیون ایرانی انجام شده ضمن این که ۱۴۳ هزار تُن کالا نیز توسط سه هزار و ۳۲۰ دستگاه کامیون داخلی و یک هزار و ۹۷۳ دستگاه کامیون خارجی بصورت ترانزیت وارد شده است.
کرمی افزود: سه هزار و ۷۹۶ تُن کالا نیز توسط ۱۴۷ دستگاه کامیون ایرانی و ۲ کامیون دستگاه خارجی در طول این مدت از پایانه مرزی خسروی ترانزیت شده است.
کرمانشاه ۲ مرز رسمی و ۵ بازارچه مرزی دارد
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین المللی خاورمیانه است.
مرز رسمی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین بصورت رسمی در سال ۸۶ تاسیس و افتتاح شد که هم مرز با اقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد.
هم حالا عمده کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق کردنشین عراق خصوصاً شهرهای کلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور انجام می شود.
استان کرمانشاه در مجموع ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرز ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرسی فعال است و سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از این مرزها به خارج از کشور صادر می شود.منبع:

1400/04/26
21:29:38
5.0 / 5
467
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است