تمدید مهلت عرضه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاك اجاری

تمدید مهلت عرضه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاك اجاری به گزارش کار و درآمد معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری تا آخر مردادماه تمدید گردید.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، محمد مسیحی با اشاره به اینکه مطابق قانون مالیات‏ های مستقیم، ۳۱ تیرماه آخرین فرصت عرضه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری است، تصریح کرد: به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری تا آخر مردادماه تمدید شده بنابراین روز یکشنبه ۳۱ مردادماه، آخرین فرصت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی خواهد بود.
وی ادامه داد: برپایه مصوبه مورد اشاره، موعدهای مقرر در مواد ۱۱۶، ۱۱۰، ۸۰، ۵۷ و۱۲۶ قانون مالیات‏ های مستقیم که مهلت انقضای تسلیم اظهارنامه مالیاتی و سررسید پرداخت مالیات آنها تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ می باشد به مدت یک ماه تمدید می شود. همینطور کلیه مهلت های رسیدگی سنوات قبل که انقضای آنها از تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ لغایت ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ است، به مدت یک ماه تمدید می شود.
مسیحی با تکیه بر این که برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت های مالیاتی، منوط به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی می باشد، اظهار داشت: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق های قانونی نرخ صفر و یا هر نوع تسهیلات دیگر باید اظهارنامه مالیاتی خویش را تا روز یکشنبه ۳۱ مردادماه سالجاری به صورت الکترونیکی از راه درگاه ملی مالیات به آدرس WWW.INTAMEDIA.IR ارسال و مالیات خویش را پرداخت کنند.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در خاتمه تصریح کرد: مودیان محترم مالیاتی، در صورت عدم پرداخت مالیات و یا حسب مورد عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر، مشمول جرایم قانونی خواهند شد.
منبع:

1400/04/28
19:40:03
5.0 / 5
350
تگهای خبر: اقتصاد , تسهیلات , حقوق , درآمد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است