وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

قراردادهای درآمدزا و هزینه های باشگاه های استقلال و پرسپولیس منتشر شود

قراردادهای درآمدزا و هزینه های باشگاه های استقلال و پرسپولیس منتشر شود به گزارش کار و درآمد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، بعنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه های باشگاه های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که بطور قطع محرمانگی ندارند- منتشر شود.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «محمدجواد آذری جهرمی» در کانال تلگرام خود نوشت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، بعنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه های باشگاه های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که بطور قطع محرمانگی ندارند- منتشر شود.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: به صورت خاص تقاضا دادم باشگاه پرسپولیس نحوه درخواست و همینطور روال دریافت ۳۰ میلیارد تومان از سوی همراه اول را شفاف سازی کند و استقلال هم کانال درخواست و نحوه دریافت ۲۰میلیارد تومانی که درحال دریافت از همراه اول است را به صورت شفاف اعلام نماید.
وی اضافه کرد: با عنایت به اصرار برخی فوتبال دوستان و لزوم شفاف سازی این مورد برای مردم، این فرایند را تا آخر پیگیری و نتایج آنرا با مردم به اشتراک خواهم گذاشت.
آذری جهرمی متن درخواست خود در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات را منتشر نمود.
«فوتبال بخش مهمی از زندگی خیلی از مردم است. طرفداران باشگاههای فوتبال با موفقیت تیمهای مورد علاقه آنها، شاد و با عدم موفقیت ناراحت می شوند.
مدیران، مربیان و گاها باریکنان این باشگاهها در خیلی از اوقات علل ناکامی خویش را به عدم حمایتهای عادلانه و یا کمبود منابع مالی ارتباط می دهند که در بعضی اوقات می تواند صحیح و یا در بعضی اوقات هم یک فرافکنی است.
از آنجا که باشگاه استقلال و پرسپولیس، شرکتهای دولتی محسوب شده و مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال 1388 مجلس شورای اسلامی و همینطور آئین نامه اجرایی مصوب سال 1394 هییت وزیران و دستورالعملهای مصوب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات می باشند، و همینطور برپایه قانون برگزاری مناقصات مصوب سال 1383 مجلس شورای اسلامی موظفند کلیه قراردادهای خویش را که یا از منابع عمومی و یا داخلی تأمین اعتبار می شوند در پایگاه اطلاع رسانی قراردادهای دولتی اعلام عمومی نمایند و تاکید می کنم که بر مبنای آئین نامه اجرایی پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور مصوب 1392 هییت وزیران از مستثنیات تبصره ذیل ماده 3 این آئین نامه نیستند:
بنابراین تقاضا دارم اطلاعات ذیل بر مبنای مهلت قانونی در اختیار اینجانب قرار گیرد و همزمان برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.
اعتبارات پرداختی دولت از محل بودجه عمومی کشور به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون
پاداشهای پرداخت شده توسط مراجع بین المللی یا داخلی به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون
کلیه قراردادهای درآمدزای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون
کلیه قراردادهای هزینه ای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون(از جمله قرارداد مدیران، مربیان و بازیکنان)
کلیه سرمایه گذاریهای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون
کلیه املاک واگذار شده به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون
همچنین به صورت مشخص تقاضا دارم:
جزییات نحوه تأمین و پرداخت مبلغ 30 میلیارد تومان از جانب همراه اول به باشگاه پرسپولیس در سال جاری
جزییات و نحوه تأمین و پرداخت مبلغ 20 میلیارد تومانی که الان از جانب همراه اول درحال پرداخت به باشگاه استقلال است.
را به صورت دقیق مشخص و اعلام کنید.»منبع:

1400/04/29
12:42:57
5.0 / 5
364
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است