ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه محور به تالارهای پذیرایی

ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه محور به تالارهای پذیرایی اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه محور به تالارهای پذیرایی صدمه دیده از شیوع کرونا را ابلاغ نمود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای اعلام نمود: با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت تسهیلات بنگاه محور به تالارهای پذیرایی صدمه دیده از کرونا در کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی این ویروس مطرح و در چهل و هشتمین جلسه از این کارگروه تصویب گردید و در نهایت دستورالعمل پرداخت این تسهیلات از جانب معاون اقتصادی رئیس جمهوری جهت اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی ابلاغ گردید.
بر اساس این اطلاعیه مبلغ تسهیلات استحقاقی دارندگان تالارهای پذیرایی به شرح ذیل است:
گروه یک: سقف مبلغ تسهیلات۱۵۰ میلیون تومانی برای مساحت تا ۲۰۰ متر مربع (فضای سالن)/ مساحت برای تا ۴۰۰ متر مربع (باغ تالار)
گروه دو: سقف مبلغ ۳۰۰ میلیون تومانی برای مساحت ۲۰۰ تا ۵۰۰ متر مربع (فضای سالن)/ مساحت برای بازه ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع (باغ تالار)
گروه سه: سقف مبلغ ۴۵۰ میلیون تومانی برای مساحت ۵۰۰ متر مربع و بیشتر(فضای سالن)/ مساحت بازه ۱۰۰۰ متر مربع و بیشتر(باغ تالار)
در اطلاعیه اتاق اصناف ایران تاکید شده است: تسهیلات این دستورالعمل طی عقد مرابحه عام به صورت یک مرحله ای با نرخ ۱۲ درصد و اقساط ۲۰ ماهه پرداخت می شود. مدت سه ماه هم برای بازپرداخت قسط اول این تسهیلات بعد از دریافت آن، تنفس محاسبه و اعمال خواهد شد که در مجموع دوره اقساط ۲۲ ماه خواهد بود، متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی باید تا آخر شهریور ۱۴۰۰ با رفتن به سامانه کارا (وزارت کار)، ضمن ثبت نام، اطلاعات لازم را بر مبنای فرم های مربوطه تکمیل کنند.
در این اطلاعیه تاکید شده است: مرجع بررسی، تایید تقاضا و اطلاعات متقاضیان در ابتدا اتحادیه صنفی هر شهر و بعد اتاق اصناف شهرستان و در نهایت تأیید سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان و استان مربوطه است. اتحادیه شهرستان مربوطه موظف است نسبت به بازدید مجدد از تالار متقاضی اقدام و مساحت سالن و فضای باز مفید و غیرمفید را بررسی و طی صورتجلسه گزارش بازرسی را تکمیل و در پرونده متقاضی نگهداری کرده و در سامانه، مساحت را مطابق گزارش بازرسی تأیید یا اصلاح نماید.
اتاق اصناف ایران ضمن انتشار این اطلاعیه تاکید دارد تالارهای پذیرایی به باعث موج های انتشار کرونا در کشور، در بیشتر ایام ۱۷ ماه گذشته تعطیل بوده و گرفتار خسارات شدید و بلکه تعطیلی کامل شده اند. این تسهیلات هرچند با تاخیر زیادی مصوب شده است اما به شرط تسهیل شرایط بازپرداخت، می تواند بخشی از خسارت ها را جبران کند.
این تسهیلات، در چارچوب وام عرضه شده و کمک بلاعوض دولت به تالاردارن صدمه دیده از کرونا و تعطیلی های الزامی ستاد ملی مبارزه با کرونا نیست. ازاین رو باید در نظر گرفته شود که بازپرداخت این وام، مستلزم ادامه فعالیت و کسب در آمد است و مادامی که تالارهای پذیرایی در سیبل تعطیلی های ناشی از شرایط قرمز کرونایی قرار گیرند بازپرداخت این تسهیلات مشکل و معضل بعدی خواهد بود. ازاین رو، اتاق اصناف ایران بابت استمهال بیشتر این تسهیلات، همچنان پیگیر و مصر خواهد.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، ویروس کرونا از اسفندماه ۹۸ در کشور شیوع پیدا کرد و به باعث آن محدودیت ها و ممنوعیت هایی اعمال شد.منبع:

1400/05/05
12:43:45
5.0 / 5
186
تگهای خبر: اتحادیه , اصناف , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است