در گفت و گو با كار و درآمد مطرح شد

نخستین اقدام دولت رئیسی برای ساماندهی بازار کار

نخستین اقدام دولت رئیسی برای ساماندهی بازار کار به گزارش کار و درآمد یک مقام مسئول کارگری ساماندهی نرخ ارز و دلار را جزو برنامه های دولت سیزدهم دانست و اشاره کرد: روابط سیاسی و اقتصادی ما با جهان در معیشت و امنیت شغلی کارگران و بازار کار اثرگذار می باشد.فتح اله بیات در گفت و گو با ایسنا، درباره نخستین اقدام دولت سیزدهم برای ساماندهی بازار کار و بهبود معیشت نیروهای کار، اظهار نمود: با اهمیت ترین دغدغه ای که همیشه در بخش کارگری وجود دارد بحث امنیت شغلی و معیشت کارگران است و دستیابی به امنیت و معیشت نیازمند یکسری بسترها و چارچوب ها است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی اضافه کرد: بحث امنیت شغلی چه در بخش کارگری چه در بخش کارفرمایی به اقتصاد ما گره خورده است. بی شک اگر اقتصاد کشور گرفتار مشکل شود هر دو بخش کارگری و کارفرمایی لطمه می بینند، بخصوص بخش کارگری که حداقل بگیر هستند و شرایط زندگی آنها به شکلی است که اگر یک روز سرکار نروند نان شب ندارند.

بیات اشاره کرد: از طرفی بحث قراردادهای شغلی هم مطرح است و باید توجه گردد که کارگر امنیت شغلی داشته باشد و قراردادهای او از حالت موقت بیرون رود تا با انگیزه و پشتوانه بیشتر به کار و تولید بپردازد و کالای باکیفیت تولید نماید.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اضافه کرد: امروز بخش اعظمی از اقتصاد ما سیاسی شده است و روابط اقتصادی و سیاسی ما با کشورهای جهان و همسایه در معیشت نیروی کار و امنیت شغلی کارگران اثرگذار خواهد بود.

بیات اظهار داشت: هم اکنون برای تولید برخی محصولات، به مواد اولیه نیاز داریم که باید بوسیله واردات تامین کنیم؛ از طرفی باید بتوانیم جدا از مصرف داخلی محصولاتی که در داخل تولید می نماییم به دیگر کشورها صادر نماییم بنابر این لازم است روابط قوی سیاسی، اقتصادی و تجاری با دنیا داشته باشیم.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اظهار داشت: قدرتمندترین اقتصادهای جهان با دنیا ارتباط دارند و نمی توانند خودرا منزوی کنند، ما زمانی که در وضعیت ایده آل هستیم می توانیم تعیین کننده باشیم ولی معیشت خانوار های کارگری، تولید داخلی و بازار کار و اشتغال در چنین وضعیتی قرار ندارند.

به گفته بیات، امروز وضعیت زندگی خانوارهای حقوق بگیر و کارگری بسیار لطمه پذیر شده و فارغ از تحریم ها و کرونا، نوسان نرخ ارز و افزایش قیمتها بر معیشت کارگران تاثیر گذاشته است.

این مقام مسئول کارگری ساماندهی نرخ ارز و دلار را جزو برنامه های دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: ارزش پول ایران باید حفظ شود.

بیات در آخر با اعلان اینکه در قالب یکسری چارچوب ها باید با تعدادی از کشورها ارتباط برقرار نماییم و این طور نباشد که حیثیت و موقعیت کشور به خطر بیفتد، اشاره کرد: مراودات باید برمبنای چارچوبهایی که به صلاح بخشهای تولید و اشتغال، اقتصاد و جامعه حقوق بگیر کشور است، صورت گیرد.

منبع:

1400/05/15
13:14:51
5.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است